KOLUBARA vs METALAC
74:56
16:12  16:11  24:16  18:17

PREJAKA KOLUBARA

Košarkaši Metalca upisali su četvrti poraz ove sezone pošto su u osmom kolu Košarkaške lige Srbije kao gosti poraženi u Lazarevcu rezultatom 74:56 (16:12, 16:11, 24:16, 18:17). Valjevci se nakon dobrog starta sezone sada nalaze na sredini tabele, a igra prikazana u komšijskom susretu može da zabrine stručni štab i rukovodstvo kluba.

Puleni Branislava Ratkovice nisu napadački izgledali dobro u prvom poluvremenu, osim poena ispod samog obruča ostalih rešenja nije bilo, ali su i pored toga imali priključak. Ključni momenat duela je start treće četvrtine gde je domaća ekipa stigla do dvocifrene prednosti koju je sačuvala do finiša. Pokušavali su Valjevci da izgube manjom razlikom zbog potencijalnih krugova na kraju prvenstva, ali je Francuz Monso u finišu zaokružio fenomenalnu partiju.

Pomenuti košarkaš je najzaslužniji za trijumf Kolubare jer je pored 24 poena imao i 11 asistencija, dok su ga pratili Nikola Simić i Uroš Duvnjak sa po 14 koševa, s tim što je plejmejker imao i sedam asistencija. Na drugoj strani Andrija Marjanović je meč završio sa 14 poena, a Milenko Veljković je većinu od 11 poena ubacio u prvom poluvremenu dodavši i 10 uhvaćenih lopti.

Jedan od ključnih statističkih parametara je čak 18 izgubljenih lopti gostujućih igrača.

U narednoj rundi košarkaši Metalca se u nedelju od 19 časova sastaju sa ekipom beogradskog Slodesa što će nakon dva uzastopna neuspeha biti prilika za povratak na pobednički kolosek.

POUKE NA ISPITU

Nakon Užica i Pančeva košarkaši Metalca upisali su i treći ovosezonski poraz, ovoga puta na gostovanju ekipi Zlatibora. U jednoj od najlošijih ovosezonskih partija sve je bilo rešeno već nakon 20 minuta igre, a priliku za popravni Valjevci će imati na gostovanju u Lazarevcu. Komšijski okršaj uvek izazove intersovanje javnosti, a tako će biti i ovoga puta kada će puleni Branislava Ratkovice pokušati da se predstave u boljem svetlu.
Narednog rivala savladali su u kontrolnom duelu pred početak sezone rezultatom 97:79, ali je prvenstveni duel ipak nešto drugo što ukazuju i reči stratega Metalca.
Posle zaista loše partije u petak očekujem da pokažemo reakciju u Lazarevcu, odnosno izvučemo neke pouke. Analizirali smo duel protiv Zlatibora i svesni smo grešaka u fazi odbrane pa je želja da ih svedemo na minimum. Čeka nas iskusna ekipa Kolubare, koja će predvođena predvodnikom Simićem želeti trijumf u svojoj dvorani. Znamo o kakvom se šuteru radi i šta nas čeka ukoliko se raspuca, međutim u sastavu imaju još kvalitetnih individualaca poput Duvnjaka, Stojadinovića i ostalih na koje ćemo obratiti pažnju. Ukoliko odbrambeno budemo na nivou nekih prethodnih duela u kojima smo slavili imaćemo čemu da se nadamo, u suprotnom uslediće novi poraz – rekao je trener Metalca.
Ratkovica ni na ovom meču neće moći da računa na povređenog Nikolu Pavića, dok je realnije da se Nikola Žižić pridruži ekipi na duelu protiv Slodesa u nedelju u “Hali sportova”.