20.11.2021. DOGUŠ SPORTS ACADEMY NOVI PAZAR
NOVI PAZAR vs METALAC
90:86
27:14  16:25  20:22  29:27

Košarkaši Novog Pazar nadigrali su na svom terenu ekipu Metalca sa 90:86 (27:14, 16:25, 20:22, 29:27) u duelu desetog kola Košarkaške lige Srbije.

Prva četvrtina bila je u znaku domaćina koji je na kraju imao skoro duplo bolji skor od gostiju iz Valjeva. Košarkaši Metalca su uspeli da se vrate u drugoj četvrtini i da uhvate priključak raspoloženim domaćinima i na poluvreme odu sa samo četiri poena minusa. I pored toga što su Valjevci u trećoj četvrtini bili bolji, Novopazarci su uspeli da održe prednost sve do kraja.

Najbolji igrač utakmice je bio Džejlan Muratović iz Novog Pazara koji je uspeo da zabeleži 22 poena. Najbolji u timu iz Valjeva su bili Milenko Veljković sa 18 i Igor Mijailović sa 17 poena.

Metalac trenutno ima skor od pet pobeda i pet poraza, odnosno 15 osvojenih bodova, što je dovoljno za sredinu tabele Košarkaške lige Srbije.

U narednom, 11. kolu, Metalac u Valjevu dočekuje ekipu Zdravlja iz Leskovca.

ZA BOLJI UTISAK

Osim starta i trijumfa u “Spensu” ne pamte u taboru Metalca po dobro preostala četiri gostovanja. Neretko su igrači govorili da je šteta što povratak nakon zaostatka u Pančevu nisu krunisali pobedom, dok su na ostalim parketima pokazali bledu partiju. Zbog svega nakon duela u Lazarevcu bilo je mnogo priče, a pobeda protiv Slodesa bar na kratko je popravila raspoloženje u gradu kraj Kolubare.

Novo iskušenje je gostovanje u Novom Pazaru, ekipi koju su pobedili u jednom od kontrolnih mečeva pred start sezone. Ipak, niz poraza puleni Darka Kostića upravo će želeti da prekinu protiv Metalca, a sa druge strane ne izostaje ni namera da se uzdignutih ruku vrate u Valjevo što potvrđuju i reči iskusnog plejmejkera Igora Mijailovića.
Već smo zaboravili trijumf protiv Slodesa na domaćem parketu, trudićemo se da nivo agresivnosti pokažemo na ovom gostovanju. Želeo bih da naglasim da su se kadrovski problemi koje imamo odrazili i na treninzima, ali šta je tu je, idemo spremni da od prvog minuta pokažemo naše pravo lice i ukoliko se ukaže prilika dođemo do drugog “brejka”. Liga je izuzetno izjednačena, videli ste da smo slavili u Novom Sadu, ali isto tako mogli i na svom parketu da budemo poraženi od Dunava. To je dovoljan pokazatelj da treba biti željan pobede svih 40 minuta i osnov ako hoćete pobedu, naravno da je i na gostovanju potreban bolji procenat šuta, ali i znatno bolja odbrana od one u Čajetini kada smo primili 116 poena- rekao je kapiten Metalca.
Trener Metalca Branislav Ratkovica nada se boljoj partiji svojih pulena u odnosu na susrete u Užicu, Čajetini i Lazarevcu.
Oni su ekipa koja je poslednje dve utakmice na svom parketu poražena, od nekog kostura tima koji su selektirali dva Amerikanca su otišla i to sada izgleda znatno drugačije. Ipak, sa druge strane verujem da će momci koji su ostali u klubu dati sve od sebe da zabeleže što bolje rezultate i protiv nas prekinu negativan niz. Nakon tri utakmice koje smo jako loše odigrali u gostima naš cilj je da se predstavimo u što boljem svetlu, odigramo čvrsto i ukoliko se ukaže prilika slavimo. Činjenica je da u Valjevu igramo sa znatno većom energijom, a osim Novog Sada na startu nismo uspeli da nametnemo naš ritam igre u obe faze – rekao je trener Metalca.
Ratkovica ni na ovom meču neće moći da računa na povređeno krilo Nikolu Pavića i centra Harisa Ćućovića.