75:103

20
:28  21:27  21:27  13:21

RAFAL ČAJETINACA U VALJEVU

Кošarkaši Zlatibora opravdali su ulogu favorita i kao gosti pobedili ekipu Metalca rezultatom 103:75 (20:28, 21:27, 21:27, 13:21) u duelu 22. kola Košarkaške lige Srbije. Čajetinci su baš kao i u prvom delu sezone uspeli da nanesu protivniku još jedan ubedljiv poraz i potvrde dobru formu pred nova iskušenja u ABA 2 ligi.

Držali su se domaći sve do finiša prve četvrtine, ali uvodne izgubljene lopte najavile su dalji tok susreta. Polaganjem Čabrila u 12. minutu razlika je bila i dvocifrena, a do kraja prvog poluvremena novom trojkom Nikolića u jednom trenutku iznosila i čak 15 poena, 43:28. Čak 15 izgubljenih lopti domaćih u prvih 20 minuta, ali i čak devet trojki iz 18 pokušaja Čajetinaca bili su najvažniji parametri u ovom delu igre.

I u nastavku gledali smo istu sliku, pokušavali su domaći na sve načine da bar meč učine neizvesnim, međutim na drugoj strani protivnik je dominirao u obe faze. Agresivnom odbranom puleni Strajina Nedovića naterali su na brojne greške i laganim poenima u tranziiciji praktično već u trećem kvartalu otklonili sve dileme. Do kraja meča većih uzbuđenja nije bilo, s tim što su se se svi gostujući košarkaši upisali u listu strelaca.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Dimitrije Nikolić sa 21 poenom, Dušan Kutlešić je dodao 14, a Sandi Grubelić 11 koševa. U poraženom timu Uroš Luković je ubacio 20 poena, a Igor Mijajlović duel okončao sa 14 poena.

STATISTIKA

IZJAVE PRED UTAKMICU

SUDAR SA FAVORITOM

Iako su u jednom momentu imali i 19 poena prednosti protiv nekompletnog sastava Dunava košarkaši Metalca su nakon prestonice i Staru Pazovu napustili pognutih glava. Nakon drugih 20 minuta za zaborav četiri večeri kasnije u “Halu sportova” stiže Zlatibor, jedna od najbolјih ekipa KLS-a i učesnik ABA 2 lige. I pored činjenice da je, ukoliko žele da izbegnu dramu vezanu za opstanak u ligi neophodna pobeda, +36 iz prvog dela u korist ekipe Strajina Nedovića dovolјan je pokazatelј odnosa snaga i izazova koji čeka domaćina na predstojećem duelu. Ukoliko žele da se suprostave rivalu biće neophodan i doprinos Nikole Žižića, jednog od najiskusnijih igrača u valјevskom timu.

Nema dileme da nas čeka ekipa koja je možda ove sezone i najviše pokazala u ligi. Zaista su sjajni, dobro pokriveni na svim pozicijama i neće biti lako da im se suprostavimo. Potrebno je da budemo agresivni u odbrani, koja nam je u dosadašnjem delu sezone donela i prevagu na duelima u Valјevu. U suprotnom, nemamo šta da tražimo protiv sastava kakav je Zlatibor. Teško je proceniti šta se konkretno desilo u Staroj Pazovi, mislim da je jedan od razloga poraza period koji je bio iza nas, fizički nismo u potpunosti spremni što se videlo i nastavku toga meča – rekao je bivši igrač Sutjeske i FMP-a.

Valјevci će u nastavku sezone biti jači za Lazara Trunića, beka koji u Metalac stiže iz druge italijanske lige i biće na raspolaganju treneru Ratkovici u klјučnim mečevima u borbi za opstanak.