19
:15  12:30  14:25  24:18

TRIJUMF U LESKOVCU

ZDRAVLJE vs METALAC 79: 88 (19:15 22:30 14:25 24:18)

Košarkaši Metalca upisali su četvrti uzastopni trijumf pošto su kao gosti savladali leskovačko Zdravlje rezultatom 88:79. Valjevci su ovom pobedom praktično obezbedili opstanak u KLS-u pa će u poslednje četiri runde biti u prilici da bez većeg pritiska sezonu završe možda i u gornjoj polovini tabele.

Do prve osetnije prednosti puleni Branislava Ratkovice stigli su u finišu druge četvrtine na krilima šuterski raspoloženog Mijajlovića, kojem se ubrzo pridružio i Pavić za 40:33. I pored odgovora Leskovčana i u nastavku gledali smo istu sliku, odbranom koncentrisanom na reket gosti su u potpunosti zbunili igrače Zdravlja koji nisu imali adekvatna rešenja u napadu, što je rezultiralo i zaostatkom od 15 poena. Poslednji nalet domaćih poenima iz prodora zaustavio je bek Bajić, koji je uz centra Lukovića mirno priveo meč kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Igor Mijajlović i Marko Bajić sa po 20 poena, dok je Uroš Luković pored 14 poena imao isto toliko uhvaćenih lopti. Na drugoj strani centar Stefan Đorđević je meč okončao sa 16 koševa.

U narednoj rundi ekipi koja sada ima skor od 13 pobeda i poraza u “Halu sportova” već u petak su 16 časova stiže zemunska Mladost.