METALAC vs SLOGA
74:79
18:24  25:12  14:18  17:25

NOVI "BREJK" SLOGE

Košarkaši Sloge naneli su prvi ovosezonski poraz Metalcu u valjevskoj „Hali sportova“ slavivši rezultatom 79:74 (24:18, 12:25, 18:14, 25:17) u duelu 12. kola Košarkaške lige Srbije. Gosti su nakon brojnih preokreta u drugom poluvremenu zonskom odbranom i boljim šutem van linije 6,75 u završnici došli do novog trijumfa na gostovanjima u ovoj sezoni.
Nakon uspavanog početka sa obe strane šuterska serija pulena Marka Dimitrijevića donela im je osetniju prednost krajem druge četvrtine. Pogađali su redom Samojlović, Barać, pa Simeunović, dok sa druge strane nije bilo pametnih rešenja u napadu, a rezultat toga je „plus šest“ Кraljevčana na kraju prvog kvartala .
Iako se činilo da gosti sve konce drže u svojim rukama ulazak Marjanovića i Veljkovića uticao je na dalji tok duela. Odbrana domaćih bila je na znatno višem nivou, a kada se poenterski priključio i iskusni Žižić serijom 8:0 domaćin je stigao do pet poena prednosti, 30:25.
Domaćoj publici sjajno se na oba kraja parketa predstavio i novajlija Stivenson, i ako ga nije služio šut za tri poena kao ni ostale saigrače prednost njegove ekipe na startu trećeg kvartala bila je i dvocifrena, 47:36. Ipak, nekoliko neiskorišćenih napada u ovom periodu koštalo je domaće osetnije prednosti i na kraju i pobede, problemi na zonsku odbranu bili su prisutni, a trojke Simeunovića i Stamenića donele su konačnih 57:54 nakon trećeg kvartala.
Nastavio je bivši adut Metalca Stamenić u istom ritmu u poslednjih 10 minuta, odbrana  je „odrađivala posao“ i trojka Samojlović donela „plavima“ nakon dužeg vremenskog perioda prednost, 59:56. Seriju promašaja iz igre Valjevaca tri minuta pre kraja konačno je prekinuo Bajić, ali je pobedu svom timu hicem van linije 6,75 najavio Barać.
U poslednjem minutu Stivenson je zakucavanjem smanjio na 76:74, a nakon promašaja Mijajlovića plej Samojlović je sa linije slobodnih bacanja otklonio sve dileme.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Jovan Stamenić sa 19 i Đorđe Simeunović koji je ubacio 16 koševa, dok su u domaćem sastavu odlični bili novalija Šamil Stivenson sa 15 poena i 11 skokova i Milenko Veljković koji je meč završio sa 13 poena.

PREKID JEDNOG NIZA

Pored tradicionalnog rivaliteta duel između Metalca i Sloge u okviru vanrednog 13. kola Košarkaške lige Srbije srušiče jedan ovosezonski niz. Domaći i dalje ne znaju za poraz na svom parketu, dok su puleni Marka Dimitrijevića u seriji od četiri uzastopne pobede van Kraljeva nakon startnog neuspeha od zemusnke Mladosti. Nakon toga padali su redom OKK Beograd, Dinamik, Vršac i Dunav pa gosti sa istim ambicijama, potogovo nakon poraza od Zlatibora stižu u Valjevo.
Ipak, ako žele mir u svojim redovima nakon katastrofe u prestonici puleni Branislava Ratkovice nemaju previše izbora. Ovako razmišlja i adut Metalca, upravo Kraljevčanin Nikola Stefanović koji je blistao u prošlosezonska dva međusobna duela.
Mi smo ćemo nakon dužeg vremenskog perioda biti u kompletnijem sastavu, ali nas čeka jako težak zadatak protiv ekipe koja igra odlično od starta ove sezone. Sloga je sastav koji se sjajno predstavio na gostovanjima i nema dileme da će nam biti potreban maksimum ako hoćemo do nove pobede na našem parketu. Najveća opasnost nam preti od krilnog igrača Matovića i spoljne linije protivnika, čine je igrači koji dugo igraju zajedno i neće biti lako suprostaviti im se. Ipak, verujem da uz podršku naših navijača i energije na parketu možemo do značajnog trijumfa za nastavk sezone - kaže krilni centar Metalca.
Prema informacijama iz kluba očekuje se i debi Kanađanina Šamila Stivensona, koji će u prodor igri i defanzivno sigurno biti značajno pojačanje za valjevski sastav.