METALAC vs DUNAV
91:96
(27:17  15:18  20:27  30:23)

MAJSTOROVIĆ PRESUDIO VALJEVCIMA
Košarkaši Metalca poraženi su od Dunava rezultatom 97:91 u susretu četvrtog kola Košarkaške lige Srbije. Ekipa iz Starih Banovaca je bila izuzetno šuterski raspoložena tokom celog meča, u ključnim momentima koncentrisanija i zasluženo stigla do trijumfa.
Već od starta videlo se da su puleni Mitra Ašćerića bili rešeni da upišu prvi prvenstveni trijumf. Raspoložen je bio Majstorović, kojem se ubrzo pridružio Kovačević, pa je prednost u dva navrata u završnici prve četvrtine iznosila i devet poena. Poenima iz tranzicije prevashodno Paunovića puleni Vladimira Đokića su u jednom momentu prišli i na dva poena zaostatka (32:30), ali je finiš prvog poluvremena ponovo pripao gostima koji su trojkom Dragovića u poslednjoj sekundi sačuvali “plus devet” i na velikom odmoru.
Kada god bi Valjevci u nastavku pokušali da se približe usledio je odgovor gostiju, koji su konstantno imali desetak poena viška. Paunović je najpre dobio pomoć u Nikoli Stefanoviću, ali je četvrta lična greška primorala Đokića da izvede mladog krilnog centra iz igre. Neverovatnom šuterskom serijom koja je trajala do samog kraja susreta puleni Mitra Ašćerića su čuvali prednost do samog kraja. Iako se razbudio Pašajlić u poslednjem periodu Valjevci nisu uspeli da dođu do preokreta, ofanzivni skok Dunava i poeni nakon prodora Malidžana doneli su gostima prvu ovosezonsku radost.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Dušan Majstorović sa 30 i Nikola Kovačević koji je ubacio 22 poena, u važnim momentima u prodor igri sjajan je bio Vuk Malidžan koji je pored 17 poena imao i osam asistencija. Na drugoj strani nije bilo rešenja za fenomenalnog Zorana Paunovića koji je meč završio sa 36 poena i sedam asistencija, Miroslav Pašajlić je većinu od ukupno 19 poena ubacio u poslednjem kvartalu, dok je Nikola Stefanović postigao 14 poena.
Trener gostiju Mitar Ašćerić bio je zadovoljan zbog dobre igre i pobede svojih pulena:
Trenirali smo dobro ove nedelje i potajno se nadali da možemo do “brejka”. Iako smo primili 91 poen mislim da nismo bili tako loši u fazi odbrane, znali smo od koga preti najveća opasnost i mislim da smo dobro čuvali Pašajlića, koji svojim individualnim kvalitetom može mnogo problema da donese protivničkoj ekipi. Verujem da će ekipa Vladimira Đokića igrati sve bolje kako vreme

STATISTIKA

IZJAVE PRED UTAKMICU

NOVOSADSKE POUKE
Iako su nakon dva trijumfa na domaćem parketu, kako to obično biva, porasli i apetiti poraz u Novom Sadu od Vojvodine na neki način vratio je košarkaše Metalca u realnost. Valjevci su na prvom ovosezonskom gostovanju upisali ubedljiv poraz i sugurno znatno opreznije čekaju Dunav, jedinu ekpiu koja je nakon treće runde bez trijumfa.
Jedan od zapaženijih aktera iz “srpske Atine” Vladimir Radomirović mišljenja je da su pobede na domaćem parketu neophodne za bolje raspoloženje u nastavku sezone.
Već smo zabeležili dve pobede na domaćem parketu i želja je da nastavimo u tom ritmu. Nakon loše utakmice u Novom Sadu namera je da pokažemo da to nije prava slika kvaliteta našeg tima. Trenirali smo dobro tokom ove nedelje i koncentrisani ulazimo u meč protiv Dunava. Moramo biti agresivniji u odbrani u odnosu na drugo poluvreme u “Spensu”, što je uz lošu igru rezultiralo porazu - smatra krilo Metalca.
Trener Valjevaca Vladimir Đokić zadovoljan je kako teče oporavak mladog Nikole Draganovića koji bi od narednog kola i susreta u Lazarevcu mogao biti uz saigrače na parketu.
Utakmica nije izgledala kako smo planirali, međutim poraz je očekivan. Vojvodina je odigrala dobru utakmicu, prelomili su u trećoj četvrtini uz mnoštvo naših promašenih otvorenih šuteva, a iako je razlika možda i previsoka zasluženo smo izgubili. Nema dileme da ekipa Dunava nakon lošeg početka stiže sa namerom da po svaku cenu pobede na utakmici, a mi se vraćamo na početak i nadam se da su pouke izvučene kada je u pitanju pristup – jasan je Đokić. .
Susret u valjevskoj “Hali sportova” na programu je u subotu u 19 časova i 30 minuta.