METALAC vs TAMIŠ
65:62
(15:18  13:20  19:09  18:15)

PREOKRETOM DO PETE POBEDE

Кošarkaši Metalca savladali su ekipu Tamiša rezultatom 65:62 u zaostalom susretu osmog kola КLS-a i tako upisali novi trijumf na domaćem parketu. Puleni Vladimira Đokića, koji je i pored zdravstvenih problema predvodio ekipu, uspeli su da nadoknade dvocifreni zaostatak iz prvog poluvremena i u dramatičnom finišu slave.
Predvođeni raspoloženim Priclom gosti su od starta stavili domaćinu do znanja Valjevcima da žele do trijumfa. Osim Stefanovića, koji je u obe faze sjajano počeo meč, mučili su se domaći u napadu, ali poenima Radosavljevića i Draganovića uspeli da drže rezultatski priključak.
Amerikancu koji je na velikom odmoru imao 19 poena u drugom kvartalu pridružio se Pavićević, a problemi u organizaciji igre Valjevaca trajali su do kraja druge četvrtine, što je rezultiralo i 13 poena zaostatka. Sa nekoliko dobrih rešenja izdvojio se Luka Jovanović, ali je kapiten gostiju Radović upravo pored njega poentirao uz zvuk sirene za novu dvocifrenu prednost nakon 20 minuta.
Ipak, nastavak duela doneo je bolju igru pulena Vladimira Đokića. Manji broj izgubljenih lopti i agresivnija odbrana omogućili su domaćinu priključak i priliku da u neizvesnoj završnici dođu do trijumfa. Кorak po korak, Valjevci su uspevali da pogode i teške šuteve, a na drugoj strani konfuzni napadi nagoveštavali su kraj serije od dve uzastopne pobede Tamiša.
Pad domaćih prekinut je tek u poslednjim momentima, teške šuteve pogodili su Vujović i Pricl savčuvavši nadu za preokret, ali sa druge strane junacima Metalca Draganoviću, Slobodanu Jovanoviću i Stefanoviću ruka nije zadrhtala za peti prvenstveni trijumf.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nikola Draganović sa 18 poena, Dušan Radosavljević je dodao 13, dok je Nikola Stefanović pored devet poena imao i osam blokada. Na drugoj strani Brevin Pricl je meč završio sa 23 poena.
Trener gostiju Bojan Jovičić naglasio je da nema šta da zameri svojoj ekipi koja je iscrpljena bez Smiljanića i Кrstanovića stigla u Valjevo.
Čestitao bih Metalcu na zasluženoj pobedu, momci su borbenošću uspeli da nam pariraju u nastavku i izbore važnu pobedu. Meni ostaje žal što zbog nešto težeg rasporeda nismo slavili na ovom meču, ali šta je tu je. I ja i kolega Đokić ćemo kroz sezonu ispravljati greške mladih igrača, na domaćem parketu sve lakše, ali kada gostujete detalji dođu do izražaja.
Sa druge strane Vladimir Đokić bio je ponosan na partiju svojih pulena u ritmu u kojem su se nalazili.
Po ko zna koji put čestitam mojim junacima, koji su uspeli da izdrže sve probleme kroz koje prolazimo, kasniji početak priprema, povrede, odlaske, epidemiju korona virusa. Energija je bila velika, svi momci koji su dobili priliku pokazali su borbenost, a podrška nije izostala ni sa klupe.

STATISTIKA

IZJAVE PRED UTAKMICU

BEZ PAUNOVIĆA NA TAMIŠ

Paklen ritam za košarkaše Metalca biće nastavljen do pretposlednjeg dana ove godine. Nakon ubedljivog poraza od OKK Beogada puleni Vladimira Đokića u zaostalom duelu osmog kola KLS-a ugostiće u sredu ekipu Tamiša.
Naredni rival Valjevaca upisao je osam pobeda uz pet poraza, poslednja dva trijumfa protiv Zlatibora i Dinamika dovoljno govore o kvalitetu ekipe koju godinama unazad predvodi Bojan Jovičić.
Sa druge strane nakon novog bledog izdanja sve u Metalcu znatno više brine povreda zgloba jednog od lidera ekipe Zorana Paunovića. Pomoćni trener Valjevaca Saša Milićević nada se maskimumu protiv ekipe koja, kako kaže, ima kontinuitet rada što uvek donosi i rezultate.
Neophodno je podići agresivnost u odnosu na duel protiv OKK Beograda. Nažalost, Paunović se povredio i videćemo koliko će pauzirati, a na ostalim igračima je da daju sve od sebe kako bi nadomestili njegov izostanak. Tamiš je odlična ekipa koja je u skraćenom rosteru uspela da savlada Dinamik, što dovoljno govori o njihovom kvalitetu. Imaju odličnog Amerikanca, ali i dokazane prvoligaške igrače poput Smiljanića, Krstanovića i Vujovića i favoriti su na ovom meču. Na nama je da se na pravi način predstavimo i smanjimo broj izgubljenih lopti, što je boljka koja nas već duže vreme prati – rekao je Milićević.