SLOGA vs METALAC
65:83
(15:23  18:17  17:24  15:19)

METALAC OČITAO KOŠARKAŠKU LEKCIJU SLOGI U KRALjEVU

U zaostaloj utakmici 9. kola Košarkaške lige Srbije Metalac je napravio veliki uspeh savladavši Slogu u Kralјevu ubedlјivim rezultatom 83-65 (23-15, 17-18, 24-17, 19-15) i tako ostvario prvu ovosezonsku pobedu na strani. Valјevci su odigrali izuzetno zrelo tokom cele utakmice, bez većih oscilacija očitavši lekciju domaćinu, posebno u igri u odbrani zahvalјujući kojoj su i trijumfovali.
Sloga, koja je u prethodnom kolu na svom terenu pobedila Tamiš, na otvaranju duela protiv Valјevaca nikako nije mogla da dođe do svoje igre jer su učenici Vladimira Đokića sjajnom i pokretlјivom odbranom bili dominanatni dok su u napadu poenima večeras izuzetno sigurnih S.Jovanovića i Stefanovića u 5. minutu vodili sa 15-4 a dva minuta docnije sa 17-7.
Kada je hladnokrvni Stefanović, inače rođeni Kralјevčanin, sa dve precizne trojke u drugoj četvrtini doveo Metalac u vođstvo od 28-15 odnosno 31-17, osetilo se da gosti večeras žele ceo plen. Pad koncentracije u završnici druge četvrtine i trojka Čupkovića za 40-33 nisu zbunili Valјevce koji su u 26.minutu posle poena Radomirovića stigli na plus 15 (54-39). Draganović je vrlo dobro vodio igru Metalca, pogađao trojke sa kapice, Sinovec je racinalno koristio svoju još uvek limitiranu snagu dok je iskusni Đuković bio precizan za vođstvo od 64-50 pred poslednjih deset minuta.
I pored male krize koja se uvukla u gostujuću ekipu kad je Sloga preko Kostića sa linije bacanja smanjila na 68-60 u 34. minutu, ulazak u igru Bajića je ponovo dotegao odbranu Metalca. Sinovec pogaća trojku za 71-60 kao najavu trijumfa razigranh gostiju u 36. minutu. Metalac je brilјantno odigrao završnicu i poenima smirenog Đukovića, trojkama Sinoveca i S.Jovanovića, ne samo slomio otpor večeras nemoćnog domaćina već je i overio ubedlјivu pobedu protiv direktnog konkurenta za opstanak na njegovom bunjištu.
S.Jovanović je postigao 20 poena i 8 skokova, Stefanović je dodao 16 i 7 skokova, Draganović i Sinovec su upisali po 12 poena, Radomirović je postigao 8 poena i 5 skokova, Đuković 6, Mehić 5 i Bajić 4 poena.
U ekipi Sloge je pokretlјivi Kostić bio najefikasniji sa 20 poena, Čupković je dodao 18 itd dok je iskusni Uroš Mirković bio perfektno čuvan upisavši samo 5 poena.
U sledećem kolu Metalac gostuje u Pirotu kod još jednog konkurenta za opstanak u čijim redovima igra Đukan Đukanović bivši kapiten valјevskog prvoligaša.
Sreten Pantelić

STATISTIKA

IZJAVE PRED UTAKMICU

MAKSIMUMOM DO KONSTANTNOSTI

Iako se od gostovanja Dinamiku, kao i na nekim prethodnim susretima nije očekivalo da košarkaši Metalca nešto više urade, valjevskim simpatizerima oči će biti uprte u naredna dva susreta. Dueli protiv Sloge i Pirota, bar na papiru slabijih rivala od nekih sa kojima su njihovi ljubimci odmerili snage mogli bi dati odgovor da li se može bar do jedne “recke” van svoje svoj dvorane.
Jedan od onih koji će igrače, koji nemaju previše iskustva u ovom rangu, povesti ka eventualnom trijumfu je kapiten Igor Đuković, 33-ogodišnji krilni centar, koji je svestan važnosti duela u sredu u Kraljevu.
Očekuje nas možda i najvažnija utakmica u dosašnjem delu prvenstva, protiv ekipe koja nam je direktni konkurent u borbi za opstanak. Sigurno da su favoriti, jer igraju na svom parketu i imaju daleko iskusniju ekipu, ali mi idemo u Kraljevo da damo ekipno i pojedinačno vise od 100 odsto mogucnosti kako bismo konačno na gostovanju odigrali kvalitetno svih 40 minuta. Ako budemo uspeli u tome imaćemo priliku za pobedu – smatra kapiten Metalca.
Đuković ove sezone na parketu provodi prosečno nešto manje od 17 minuta, a njegov doprinos na mlade saigrače je veliki o čemu je u nekoliko navrata govorio i Vladimir Đokić.