METALAC vs VOJVODINA
65:81
(18:26 16:23 14:22 12:10)

UBEDLJIVI NOVOSAĐANI

Кošarkaši Metalca poraženi su od novosadske Vojvodine rezultatom 81:65 u susretu 18. kola Кošarkaške lige Srbije. Puleni Miroslava Nikolića su zasluženo slavili u „Hali sportova“ učvrstivši se na vrhu tabele, dok domaćinu predstoji grčevita borba za opstanak.
Iako se na startu susreta činilo da će oslabljeni Valjevci bez Paunovića, Radosavljevića i Stefanovića uspeti da pariraju favorizovanom rivalu, to nije bio slučaj u nastavku ovog susreta. Odličnom odbranom nad spoljnim igračima u potpunosti su usporili napad Metalca. Jedinim poenima u ovom delu igre Nikolić je svom timu doneo osam poena prednosti (20:12), a finiš je nagovestio šutersku seriju ekipe Miroslava Nikolića.
Sve je počelo od Savića, nastavio je Bjelića, a trojkama Gaćeše Novosađani su u jednom momentu imali i čak 21 poen prednosti, 47:26 i već tada je bilo jasno da bodovi idu u Novi Sad.
Baš kao i na startu puleni Vladimira Đokića su dobro počeli treći kvartal približivši se na 12 poena zaostatka, 51:39. Ipak,tandem Jovović – Rakićević držao je konce u svojim rukama pa je prednost Vojvodine rasla do kraja trećeg kvartala.
Mladi igrači Metalca su iskoristili ukazanu priliku u finišu susreta, a ostaje da se vidi kakav će zdravstveni bilten biti u nastavku sezone.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Nikola Gaćeša sa 15 i Stefan Savić sa 13 poena. Na drugoj strani Marko Bajić je ubacio 17, dok je Slobodan Jovanović duel završio sa 15 koševa.
Pomoćni trener Miloš Isakov Кovačević čestitao je nakon meča svojim momcima na timskoj pobedi.
Nakon Кup utakmice koju smo odigrali tokom sedmice polako dižemo formu i vraćamo se našim postulatima. Zadovoljan sam kako smo odigrali ovaj meč nakon problema koji su nas pratili i okrećemose narednim izazovima.
Sa druge strane Vladimir Đokić je bio razočaran zbog problema koji ih prate od početka sezone.
Nekih 90 minuta pre početka meča stigli smo u dvoranu i Nikola Stefanović se nije osetio dobro, sjajno igra od početka sezone i bio je to veliki hendikep. Pored njega nismo mogli da računamo ni na Radosavljevića zbog temperature, od ranije i Paunovića i Vojvodina je to znala da kazni, bolji su od nas i zasluženo slavili

KK VOJVODINA
METALAC ISTOPLJEN NA +16

Ubedljiva pobeda Vojvodine u Valjevu na otvaranju 18. kola KLS, koja praktično od kraja druge četvrtine nije dolazila u pitanje.
Od starta su crveno – beli jasno pokazali da su bar za klasu kvalitetniji tim, te su već prvu deonicu završili sa osam poena viška na svom kontu. U sličnom ritmu nastavljeno je i u drugoj četvrtini, u kojoj su Novosađani stigli i do 21 poena viška (26:47). Igrali su crveno – beli odgovorno i pokretljivo u defanzivi, a brzo i raznovrsno u napadu, pogodivši mnoštvo otvorenih šuteva. Ipak, domaći su uspeli da mini-serijom smanje zaostatak i na poluvremenu rezultat je bio 34:49.
Ono što su propustili u finišu prvog dela, izabranici Miroslava Nikolića su nadoknadili u trećoj deonici. Rasla je prednost Novosađana, domaći su se povijali pod dobrom odbranom Vojvodine, mučili su se u napadu, te su gosti stigli i do 24 poena viška. Bilo je jasno da bodovi idu put Srpske Atine, te su se crveno – beli, srećom bez posledica, opustili u poslednjoj četvrtini. To je omogućilo Valjevcima samo da ublaže poraz.

STATISTIKA

IZJAVE PRED UTAKMICU

HRABRO NA FAVORITA

Nakon tri uzastopna gostovanja i važnog trijumfa u Kraljevu košarkaši Metalca će konačno igrati i prvi duel u “Hali sportova” u ovoj godini. Protivnik pulena Vladimira Đokića biće ekipa Vojvodine, koja predvođena Miroslavom Nikolićem zauzima treću poziciju u ligi i nema dileme da je favorit na duelu koji će, zanimljivo biti odigran u 14 časova. Lale su i u prvom međusobnom duelu slavile u “Spensu”, a njihov dres nose i dva bivša igrača Metalca – Marko Ljubičić i Petar Rakićević.
Jedan od aduta Valjevaca na ovom duelu biće bek Slobodan Jovanović, koji nakon odlične partije u dvorani kraj Ibra u Pirotu nije imao šutersko veče.
I pre odlaska na prvo gostovanje protiv Dinamika želeli smo da na tri meča ostvarimo jedan trijumf i uspeli u tome. Videli ste da je Sloga nakon poraza, uspela da slavi u naredna dva meča, pa bi i razlika mogla biti bitan faktor u slučaju eventualnih krugova, a ostaje žal što možda nismo bolje odigrali u Pirotu. Okrećemo se daljem toku sezone, Vojvodina igra sjajno i kao favoriti stižu u našu dvoranu. Ipak, na nama je da se predstavimo u što boljem svetlu i pokažemo da na svom parketu možemo do povoljnog rezultata – kaže bivši igrač Partizana, Dinamika i sarajevskih Sparsa koji prosečno beleži 12,1 poen uz tri skoka i dve asistencije.
I dalje je neizvesno da li će Zoran Paunović moći da pomogne saigračima na ovom susretu, a povreda kolena muči i Stefana Sinoveca.

U neuobičajeno ranom terminu, od 14 sati, danas (subota 23. januar) u Valjevu košarkaši Vojvodine gostuju Metalcu, na otvaranju 18. Kola Košarkaške lige Srbije. Crveno – beli su nesumnjivo kvalitetniji od domaćina, a da li će to biti dovoljno za pobedu u tradicionalnom košarkaškom gradu, ostaje da se vidi. Bek Vojvodine Aleksa Zarić potencira šta je potrebno da bi se iz Valjeva doneli bodovi.
Pre svega koncentracija u odbrani, jer ako to bude na visokom nivou, pobeda je blizu. Bilo bi sjajno ako bismo uspeli da ponovimo napadačku rolu iz kup meča sa OKK Beogradom, ta utakmica nam je donela dosta samopouzdanja, ali ipak smatram da je ključ u defanzivi – rekao je Zarić.
U prvom delu prvenstva, Vojvodina je bez problema slavila u Novom Sadu. Domaći ove sezone igraju u promenljivoj formi, ali imaju nekoliko kvalitetnih i iskusnih pojedinaca, poput Stefana Sinoveca i Slobodana Jovanovića.