DUNAV vs METALAC
82:81
(12:17  13:20  23:19  26:18  8:7)

METALAC PAO U PRODUŽETKU

Košarkaši Metalca poraženi su posle produžetka od ekipe Dunava rezultatom 82:81 u meču 19. kola Košarkaške lige Srbije.
Valjevci su i pored dobre igre i vođstva u većem delu meča pali u finišu regularnog dela, što su domaći iskoristili, stigli do priključka i trojkom Majstorovića uz zvuk sirene izborili dodatnih pet minuta. I pored nekoliko neiskorišćenih napada činilo se da će posle trojke Stefanovića u produžetku puleni Vladimira Đokića ipak uspeti da slave, ali je nakon promašenih slobodnih bacanja istog igrača na drugoj strani precizan bio Juzbašić što je bilo dovoljno za trijumf.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Dušan Majstorović sa 17 i Marko Grković koji je meč završio sa 15 koševa. Na drugoj strani Stefan Sinovec i Slobodan Jovanović su ubacili po 16, Zoran Paunović je dodao 14, a Amar Mehić 12 poena.
Nakon ovog kola košarkaši Metalca imaju skor od šest pobeda i 13 poraza, dok je sa druge strane pulenima Mitra Ašćerića ovo sedma ovosezonska pobeda.

U 19.kolu KLS, nakon produžetka i triler završnice, Dunav je na svom parketu savladao Metalac rezultatom 82:81 (12:17, 13:20, 23:19, 26:18, 08:07).
     Bila je ovo utakmica od velike važnosti za oba tima. U prvoj četvrtini viđen je mali broj poena a nešto bolji bili su gosti (12:17). Metalac je dominirao u drugoj deonici i serijom 16:1 pravi najveću prednost (15:33). Alasi se nisu predavali i do odmora uspevaju da smanje zaostak (25:37). Dunav ulazi bolje u drugo poluvreme i brzo hvata priključak. Sredinom treće četvrtine Banovčani zaostaju samo četiri poena (38:42) ali se ni gosti nisu predavali. Kontrolisao je Metalac rezultat i u poslednji period ušao sa +8 (48:56). Košarkaši Dunava pokazali su veliku borbenost i nisu se predavali do poslednje sekunde. Iako je svima u hali izgledalo da je utakmica rešena, u triler završnici regularnog dela i trojkom Dušana Majstorovića u poslednjoj sekundi, Dunav je izborio produžetak. Ništa manje uzbudljivo i dramatično nije bilo ni u dodatnih pet minuta. Dunav je bolje krenuo ali su gosti došli do prednosti trideset sekundi pre kraja (80:81). Poenima Dušana Juzbašića sa penala, Alasi dolaze do minimalne prednosti (82:81), Metalac ne koristi poslednji napad i bodovi ostaju Banovčanima.

SNIMAK UTAKMICE

STATISTIKA

IZJAVE PRED UTAKMICU

ŽELJA ZA REVANŠOM

Ako su pred duel protiv Vojvodine mogli da kažu da nemaju šta da izgube košarkaši Metalca u novoj rundi KLS-a sigurno će imati motiva na pretek da nakon Kraljeva dođu do novog “brejka”koji bi im povećao šanse za opstanak u ligi. Puleni Vladimira Đokića gostuju ekipi Dunava koja ih je savladala na startu sezone, pa će i želja za revanšom sigurno biti prisutna protiv rivala koji baš kao i Valjevci ima šest pobeda.
Košarkaši Metalca će na ovom susretu biti jači za jednog od lidera ekipe Zorana Paunovića, čiji je poenterski učinak itekako falio u periodu iza nas.
Mislim da su momci poslednjih nekoliko utakmica dali maksimum, i pored toga što im nije bilo lako zbog teškog rasporeda i povreda. Čeka nas duel protiv Dunava, ekipa koja je slavila u Valjevu u prvom delu sezone i nadam se da ćemo se pokazati u što boljem svetlu kako bismo se revanširali. Dobro smo trenirali ove sedmice, i mislim da uz prepoznatljivu energiju i agresivnost možemo do pobede. Nema dilema da će do kraja sezone biti zanimljiva borba za opstanak, a moje mišljenje je da će presuditi upravo susreti protiv direktnih rivala koji se nalaze u donjem delu tabele - mišljenje je beka Metalca.
I pored toga što se činilo da će Valjevci konačno biti kompletni na ovom meču zbog povrede kolena verovano će izostati Vladimir Radomirović, koji se požalio na bol na jednom od poslednjih treninga.

MEČ SEZONE

Košarkaši Dunava iz Starih Banovaca u subotu u okviru 19.kola Košarkaške lige Srbije dočekuju Metalac iz Valjeva. Utakmica će biti odigrana u Staroj Pazovi u hali "Park" u standardnom terminu od 19 časova. Naši košarkaši nakon dva vezana poraza dočekuju Valjevčane, koji su takođe u manjoj krizi rezultata, sa dva vezana kiksa. Metalac je trenutno na omeru od 6 pobeda i 12 poraza kao i ekipa Dunava. Alasi su se sa ekipom iz Valjeva sastali devet puta i trenutno su na pozitivnom skoru od pet dobijenih mečeva i četiri poraza.