METALAC vs MLADOST
88:93
(27:25 28:29 14:32 29:23)

DOBAR OTPOR ZEMUNCIMA

Кošarkaši zemunske Mladosti savladali su ekipu Metalca rezultatom  93:88 u zaostalom meču 28. kola Кošarkaške lige Srbije. U izuzzetno zanimljivom susretu mladi Valjeci uspeli su da pariraju favorizovanom rivalu, a individualni kvalitet Dreksela i Gomboa doneo je prevagu lideru na tabeli, koji će u poslednjem kolu gostovati novosadskoj Vojvodini.
Nakon što nešto više od tri minuta nisu postigli koš teško je bilo očekivati da će košarkaši Metalca u nastavku susreta biti ravnopravan rival Zemuncima. Led je, pri rezultatu 11:0, probio Radomirović, a sjajni Stefanović vezao trojke za prvo vođstvo domaćih već u finišu prve četvrtine, 20:19.
I pored dobre odbrane nisu visoki igrači Metalca u većem delu prvog poluvremena imali rešenje za Gomboa, koji je lako zakucavao nakon dodavanja bekova i pored Dreksela bilo najzaslužniji za prednost Beograđana do kraja prvog poluvremena.
Baš kao na startu serijom poena Dreksela i Mičeva puleni Dragana Jakovljvevića su ponoso stigli do „plus devet“, ali je odgovor stigao od Slobodana Jovanovića. Međutim, bilo je to kratkog daha, agresivna odbrana gostiju bila je dovoljna za seriju 11:1 kojom su pred poslednji kvartal stigi do nove dvocifrene prednosti.
Očekivalo se da će pri rezultatu 75:59 uslediti osam minuta bez veće neizvesnosti, ali se domaći nisu predavali. Poenima odličnog Paunovića u jednom momentu na semaforu je stajalo i 79:75, u poslednjem minutu posle trojke Radosavljevića i 87:84. Ipak, Drekselova mirna ruka donela je Beograđanima novu pobedu.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Brus Dreksel sa 32 i sedam skokova, dok je Gombo dodao 23 poena. Na drugoj strani Zoran Paunović je meč završio sa 19 sa poena, dok je Dušan Radosavljević dodao 16 koševa.
Trener domaćih Vladimir Đokić izrazio je zadovoljsto zbog otpora svog tima dodavši da će u slučaju da ponove ovakvu partiju sigurno trijumfovati u poslednjem kolu protiv OКК Beograda.
Poželeo bih protivniku sve najbolje u završnici ABA 2 lige, bili smo pre početka ovog meča autsajderi, ali izašli sa mnogo energije i borbenosti. Ozbiljno i kvalitetno smo pristupili pokazavši da je 11 pobeda kojih smo upisali zasluženo i da su ovi momci kroz sezonu rasli. Ponosan sam na način kako smo trenirali i napredovali i nadam se da ćemo to krunisati opstankom u ligi.
Sa druge strane Dragan Jakovljević apostrofirao je da je protivnik odigrao shodno velikom imenu sa bogatom tradicijom.
Zamerio bih mojim mladim srpskim igračima na neodgovornosti koju su pokazali, imali smo plus 16, ali i svojim glupostima dozvolili protivniku da nas stigne. Mitrović, Tanasković i Belić bi trebalo da razmisle dobro, a protivnik je sa Jovanovićem i Paunovićem pokazao da je nezgodna ekipa. Stefanović je interesantan igrač, Radomirović defanzivno dobar, a Sinovec i pored činjenice da nije najbolje spreman doneo iskustvo. Okrećemo se sledećem izazovu, odnosno novosadskoj Vojvodini.

STATISTIKA

IZJAVE PRED UTAKMICU

UVERTIRA ZA OKK BEOGRAD

Nakon ubedljivog poraza od Vršca trijumf u subotu u Užicu umnogome je uvećao šanse košarkašima Metalca da se i naredne sezone nadmeću u KLS-u.
Poslednja dva ispita puleni Vladimira Đokića očekuju u svojoj dvorani, a već drugog dana ove sedmice stiže lider zemunska Mladost. S obzirom na snagu rivala, ali i zgusnut raspored u centru pažnje će ipak biti meč protiv OKK Beograda koji je na programu u subotu.
U slučaju jednog trijumfa košarkaši Metalca će obezbediti opstanak, a pre priče o narednim rivalima trener Valjevaca osvrnuo se i na užičko slavlje.
Nije dobro počelo po nas, izgledalo je to kao na mnogim gostovanjima ove sezone. Ipak, već u drugoj četvrtini ulaskom u igru Pavla Stepanovića uhvatili smo priključak i počeli da izgledamo kao prava ekipa. U dramatičnom finišu uspeli smo da slavimo, što nam donosi dozu samopouzdanja pred završne bitke. Svesni smo snage narednog rivala, Mladost je uz Vojvodinu najbolji tim u ligi i ovu utakmicu ćemo iskoristiti da se na pravi način pripremimo za OKK Beograd, svesni snage rivala. Ono što je poznato je da nas još jedan trijumf ostavlja u ligi i tako ćemo razmišljati, matematika ne treba previše da nas zanima – smatra strateg Metalca.
Za razliku od susreta u “Velikom Parku” u utorak bi u sastavu trebalo da bude i Vladimir Radomirović, važan igrač za rotaciju valjevskog tima.