SLOBODA vs METALAC
86:88
(33:25 19:25 19:20 15:18)

POBEDA U GOSTIMA

Košarkaši Metalca savladali su kao gosti užičku Slobodu rezultatom 88:86 i tako ostvarili izuzetno važan trijumf u borbi za opstanak u Košarkaškoj ligi Srbije. Valjevi sada imaju 11 pobeda i ako ne bude velikih iznenađenja još jedan trijumf iz poslednja dva susreta će im omogućiti da i naredne sezone igraju u ovom rangu takmičenja.
Puleni Olivera Popovića imali su u prvom poluvremenu i dvocifrenu prednost koju su ipak ispustili u samom finišu, dok je drugih 20 minuta obeležila izjednačena borba, a drama je pripala pulenima Vladimira Đokića. Valjevci su poenima Paunovića nešto više od dva minuta pre kraja imali i pet poena viška (87:82), protivnik je preko Čvorovića uspeo da se vrati u život, a Simić u poslednjim momentima mogao da donese svom timu produžetak.
Valjevci su ubacili 11 trojki iz 25 pokušaja, ali i imali 16 skokova manje od protivnika. Sa druge strane Užičani s pogodili dva šuta van linije 6,75 iz 11 pokušaja.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Dušan Radosavljević sa 16 poenai sedam skokova, Zoran Paunović sa 15 i Slobodan Jovanović sa 13 poena i šest asistencija. Sjajan u redovima Slobode bio je Stefan Simić sa 32, dok je Igor Čvorović dodao 16 poena i sedam uhvaćenih lopti.
U poslednjem zaostalom meču pre 30. kola Valjevci će u utorak od 18 časova ugostiti zemunsku Mladost.

SNIMAK UTAKMICE

STATISTIKA

IZJAVE PRED UTAKMICU

MAKSIMUMOM DO IZNENAĐENјA

Vršački košmar za košarkaše Metalca i ubedljiv poraz moraju biti brzo zaboravljeni ako se želi do opstanka u KLS-u. Valjevce samo tri večeri kasnije čeka stari rival užička Sloboda, koja ove sezone beleži sjajne rezultate na dva fronta. Nakon lošijeg starta u srpskom prvenstvu puleni Olivera Popovića su se, kako je sezona odmicala podigli, što se reflektovalo i na plasman među osam najboljih ekipa u drugom po snazi rangu regionalnog takmičenja.
Ipak, bez obzira na konačan ishod želja svih u valjevskom taboru je da poprave utisak u odnosu na sredu što potvrđuju i reči plejmejkera Marka Bajića.
Posle dve uzastopne pobede jasno se video umor i iscrpljenost, što je rezultiralo i ubedljivim porazom u “Milenijumu”. Nadigrali su nas u svim segmentima igre, ali okrećemo se novim izazovima svesni važnosti odlučujućih utakmica koje nas očekuju. Oporavili smo se, prevashodno sa psihološkog aspekta, pa u Užice idemo da damo sve od sebe kako bi eventualno iznenadili protivnika. Sloboda je odlična ekipa, koja je kvalitet pokazala i u ABA 2 ligi i nema dileme da su apsolutni favoriti. Dobro se sećamo i prvog međusobnog duela u Valjevu, kada smo bili ravnopravni u prvom poluvremenu, ali nas je pad u trećoj četvrtini skupo koštao – završio je Bajić.
Nakon duela protiv Slobode, Valjevci će na svom parketu u utorak, odnosno subotu dočekati zemunsku Mladost i OKK Beograd, a nakon tih mečeva biće poznato hoće li se i sledeće sezone nadmetati u Košarkaške lige Srbije.