METALAC vs SLOBODA
63:76
(17:19  20:17  16:31 10:9)

KOBNA TREĆA ČETVRTINA

Кošarkaši Metalca upisali su novi poraz u КLS-u pošto su u duelu 14. Кola poraženi od užičke Slobode. Puleni Olivera Popovića bili su bolji rezultatom 76:63, a do ključne prednosti stigli u trećoj četvrtini koju su rešili u svoju korist rezultatom 31:16.
Valjevci su od starta duela pokazali spremnost da se suprostave favorizovanom rivalu. Velika broba vodila se u reketu gde je Nikolić u prvih 20 minuta iznudio šest faulova protivnika, ali je na drugoj strani asistencije bekova koristio i Mehić. Dvocifren broj ofanzivnih skokova doneo je Užičanima u jednom momentu čak sedam poena prednosti (28:21), međutim finiš perioda pripao je pulenima Vladimira Đokića. Nakon Jovanovića šuterski post domaćih prekinuli su Stefanović i Radomirović, što je uz nove poene Paunovića bilo dovoljno za minimalnu prednost na velikom odmoru.
Treći period ispostaviće se kao ključan za konačan ishod duela, Užičani su agresivnom odbranom naterali protivnika na brojne greške u uvodnoj fazi napada i lakim poenima praktično u ovoj fazi rešili pitanje pobednika. Imali su puleni Olivera Popovića u jednom momentu i 18 poena prednosti (57:39), a u napadu protivnika praktično nije bilo rešenja.
Nisu se predavali u potpunosti puleni Vladimria Đokića, u jednom momentu serijom poena uspeli da se približe na „minus šest“, ali Simić i Ilkić nisu dozvolili potpuni preokret.
Najefikasniji u pobedničkoj bili su Stefan Simić sa 16 poena i 10 skokova i Tadija Tadić koji je ubacio 14 poena. Na drugoj strani Zoran Paunović je ubacio 12 poena, ali imao i osam izgubljenih lopti, dok su Stefanović i Slobodan Jovanović meč završili sa po 10 koševa.
Trener gostiju Oliver Popović čestitao je svojim momcima na zasluženom trijumfu iako nije bio u potpunosti zadovoljan igrom svoje ekipe.
Nismo imali dovoljno kvalitetnih minuta,protiv nezgodnog rivala čiji igrai osim Mehića napadaju licem i izuzetno su nezgodni. Agresivnom odbranom u trećoj četvrtini uspeli smo da im pariramo i steknemo prednost koja je bila i presudna na ovom susretu. Okrećemo se narednim obavezama u КLS-u – rekao je Užičanin.
Sa druge strane Vladimir Đokić nije imao previše toga da zameri svojim igračima.
Sve je izgledalo dobro u prvom poluvremenu, ali pad u nastavku nas je skupo koštao. Otvaranje treće četvrtine u potunosti je pripalo gostima koji su nas agresivnom odbranom naterali na mnogo grešaka. Nehumani su uslovi, ali šta je tu je, čeka nas susret protiv Vršca u kojem ćemo nadam se uspeti da se predstavimo u pravom svetlu

STATISTIKA

IZJAVE PRED UTAKMICU

TEŠKO PROTIV UŽICA

Nakon tri uzastopna gostovanja košarkaši Metalca će konačno nakon trijumfa protiv aleksinačkog Napretka igrati novi meč na svom parketu. U nezgodnom trenutku stiže zahuktala Sloboda, rival koji kako vreme domiče igra sve bolje što pokazuju i rezultati. Valjevce čeka izuzetno težak posao protiv tradicionalnog rivala koji u sastavu ima i svojicu igrača koji su prošle sezone nosili dres Metalca – Aleksu Steapnovića i Jovana Vojinovića.
Ipak, želju da se prikažu u što boljem svetlu dokazuju i reči pomoćnog trenera Saše Milićevića, koji je u odstutsvu Vladimira Đokića u završnici duela protiv Nparetka predvodio domaćina do trijumfa.
Sloboda je odlična ekipa koja je trenutno nalazi u sjajnoj formi. Uigrali su se, dostigli kvalitet koji se očekuje od takvog rostera i beleži dobre rezultate u ABA 2 ligi i KLS-u pod vođstvom novog trenera Olivera Popovića. Igraju brzo i agresivno i sigurno su jedan od najboljih timova u ligi. Mi ćemo dati sve od sebe da im pariramo i pokušamo da ih iznenadimo na domaćem parketu – smatra Milićević.
Poslednji meč protiv Slobode u Valjevu odigran prethodne sezone u lepom je sećanju ostao valjevskim ljubiteljima košarke, jer je u tom duelu ekipa Metalca izborila opstanak, odnosno plasman među osam najboljih ekipa. Nažalost, zbog epidemije korona virusa Superliga nije igrana.