:11 22:28 15:20 28:12)
Sudije:Branislav Mrdak, Radoš Arsenijević i Dragan Matić
Delegat: Srđan Janković

Prva pobeda OKK Beograda
Košarkaši OKK Beograda su večeras na svom parketu ostvarili prvu ovosezonsku pobedu, a savladana je ekipa Metalca rezultatom 76:71 (11-11, 22-28, 15-20, 28-12).
Danas je u okviru 7.kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali 'Mega Factory' odmerila snage sa ekipom Metalca iz Valjeva i ostvarila prvu pobedu u aktuelnoj sezoni.
Nakon ujednačene i neefikasne prve četvrtine koja je završena nerešenim rezultatom usledile su dve četvrtine u kojima je gostujući tim bio bolji rival. Ipak, domaći košarkaši su u poslednjoj deonici zaigrali mnogo bolje preokrenuvši u potpunosti rezultat u svoju korist.
Najbolji u redovima domaćina bili su Novak Musić (21p, 4sk, 5as, 5uk), Karlo Matković (15p, 8sk, 3bl) i Nemanja Popović (11p), dok su se u redovima gostiju istakli Luka Anđušić (16p, 2sk, 2as), Aleksandar Vasić (13p, 2sk, 6as, 2uk), Toma Vasiljević (12p, 6sk, 2uk, 3bl) i Aleksa Stepanović (11p, 8sk, 2as, 3bl).

METALAC VODIO 38 MINUTA I ISPUSTIO POBEDU
Košarkaši Metalca su doživeli pravu sportsku tragediju u dvorani "Mega Fektori" u Beogradu u utakmici 7. kola Košarkaške lige Srbije pošto su doživeli poraz protiov OKK Beograda 71-76 (11-11, 28-22, 20-15, 12-28) iako su vodili sve do 2,5 minuta pred kraj..
Valjevci su posle izjednačenog rezultata u prvoj četvrtini, zaigrali veoma angažovano i korak po korak povećavali vođstvo protiv domaćina koji do ovog meča nije znao za pobedu. Sam start druge četvrtine doneo je seriju od 7-0 izabranika Vlade Đokića da bi na semaforu posle 11-11 stajalo 18-11 za Metalac nakon zakucavanja Stepanovića u 12. minutu. Gost je uspevao da odbije nalete igrača OKK Beograda u nekoliko navrata ljubomorno čuvajući prednost koja je na poluvreemnu iznosila 6 poena (39-33).
Poenima Anđušića, Stepanovića i Vojinovića, Metalac je u u 24. minutu ostvario rekordno vođstvo od 51-37 na večerašnjoj utakmici nagoveštavajući prvi trijumf u gostima ove sezone.Valjevci se nisu uplašili agresivne igre domaćih i pred poslednjih deset minuta imali solidnih 11 poena aktive (59-48).
Posle trojke Anđušića, poena sa linije bacanja Stepanovića i polaganja Đukovića, Metalac je vodio sa 68-59 na 5 minuta i 19 sekundi do kraja. Zatim dolazi do pada u igri gostiju koji se, što zbog neiskustva, što zbog umora i kratke klupe, nisu snašli na agresivnu odbranu "plavih". Ipak Vasiljević je na 3 minuta i 3 sekunde pogodio za 71-65. Posle toga se ponovio Vršac gde je napad Metalca takođe zakazao u poslednjih tri minuta, Valjevci nisu mogli ništa da pogode, momci Branka Milisavljevića preko nezadrživog Musića, kome pomažu Jovičić i Langović, prave seriju od 11-0 do kraja i stižu do prve pobede u prvenstvu koja je samo par minuta pre toga bila skoro nedostižna za domaći tim.
Sreten Pantelić

STATISTIKA

REB   PF     BS
Metalac MIN 2P 2P% 3P 3P% FG FG% FT FT% O D T AS CM RV TO ST FV AG EFF +/- PTS
#3 Luka Pavlović -
#7 Aleksa Stepanović 26:02 3-5 60% 1-2 50% 4-7 57% 2-2 100% 3 5 8 2 4 6 7 1 3 1 16 -6 11
#10 Jovan Vojinović 27:34 4-7 57% 0-3   4-10 40%     1 4 5 5 1 2 3     2 8 2 8
#11 Aleksandar Vasić 30:52 3-4 75% 2-5 40% 5-9 56% 1-2 50%   2 2 6 2 4 5 2   1 14 4 13
#12 Nikola Stefanović 03:12           0%       1 1           1   2 -1
#13 Igor Đuković 13:50 2-4 50% 0-1   2-5 40% 1-2 50% 2 1 3 1 2 3 1 1   1 5 -2 5
#14 Vladimir Radomirović 15:41 1-4 25%     1-4 25%     2 3 5 2   1     1   8 -14 2
#15 Toma Vasiljević 33:59 6-11 55% 0-1   6-12 50% 0-1     6 6 1 4 1 1 2 3 1 12 -1 12
#18 Nikola Tomašević 19:09 2-6 33% 0-1   2-7 29%     1   1   4         1 -5 2 4
#33 Luka Anđušić 29:41 1-3 33% 4-6 67% 5-9 56% 2-3 67% 1 1 2 2 3 3 5 1     11 -9 16
#44 Danilo Slijepčević -
#45 Mitar Ranković -
Tim                   2 5 7       2       5
Ukupno 200:00 22/44 50% 7/19 37% 29/63 46% 6/10 60% 12 28 40 19 20 20 24 7 8 7 76   71
Trener: Vladimir Đokić

IZJAVE PRED UTAKMICU

Agresivno na "klonfere"
Trijumf protiv lazarevačke Kolubare popravio je raspoloženje u taboru Metalca pred nastavak sezone, a ukoliko žele da u naredne mečeve na svom parketu uđu rasterećenije Valjevcima je neophodan i trijumf na gostovanjima. Prva prilika biće duel protiv starog rivala OKK Beograda, koji je nakon šest kola KLS-a i dalje bez trijumfa.
"Klonferi" i ove godine nastupaju sa izuzetno mladom ekipom, a predvodi ih tandem bekova Musić - Jovičić koji prethodnih godina nije uspeo da se nametne Dejanu Milojeviću u Megi Bemaks.
Sa druge strane u prethodna dva meča energijom u odbrani značajan učinak u valjevskoj ekipi koja za sada ima skor od dve pobede i četiri poraza zabeležio je mladi Luka Pavlović
Svesni smo da nas čeka težak meč, jer stanje na tabeli nije merodavno kvalitetu narednog rivala. Potrebno je da odgovorimo na agresivnost mlade ekipe OKK Beograda koju predvode igrači sa minutažom i u regionalnom takmičenju. Naša želja je da nastavimo u dobrom ritmu i siguran sam da će, kako vreme bude odmicalo i rezultati doći. Izuzetno nam je značajno što Vojinović može da nam pomogne u ovom duelu, a i pored malih problema Anđušića sa ahilovom tetivom siguran sam da će nastupiti u subotu.
Susret između OKK Beograda i Metalca startuje u subotu u 18 časova i 30 minuta.

NEMAMO PRAVO NA KIKS
Košarkaši OKK Beograda su u prvih šest kola zabeležili šest poraza, pa u ovom momentu zauzimaju poslednje 14.mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao gosti poraženi u duelu sa ekipom Vojvodine, a meč je završen rezultatom 85:78. Gosti su na startu sezone zabeležili dve pobede, uz četiri pretrpljena poraza, pa u ovom momentu zauzimaju 9.mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao domaćini ubedljivo savladali ekipu Kolubare, a meč je završen rezultatom 94:80. Svoja očekivanja pred duel sa ekipom Metalca izneo je prvotimac beogradskog tima Mladen Vujić koji je istakao da je pobeda imperativ i da veruje u prvi trijumf u sezoni:
U subotu nam dolazi Metalac iz Valjeva koji je u prošlom kolu pobedio Kolubaru. Njihov motor ekipe je Vasić koji od početka sezone igra na visokom nivou i daje sigurnost ostalim igračima. Pored njega na spoljnim pozicijama su Tomašević i Vojinović koji mogu da preuzmu organizaciju igre. Mi nemamo prava na kiks, moramo maksimalno da uđemo u meč. Takođe, trebalo bi što pre da shvatimo da utakmica traje 40 minuta i da bilo kakav prazan hod u igri može skupo da nas košta. Verujem u prvi trijumf u sezoni i beg sa dna tabele.