20:22  24:25  25:19  10:27)
Sudije:Saša Maričić, Marko Strika i Petar Pešić
Delegat: Zvezdan Janković

Dominacija Todorovića
Кošarkaši Novog Pazara savladali su valjevski Metalac rezultatom 93:79 u susretu osmog kola Кošarkaške lige Srbije. Puleni Olivera Popovića su većim delom meča bili bolji rival, pa je domaćin i pored konstantnog priključka u završnici pao i dozvolio protivniku da meč mirno privede kraju.
I pored startnih 10:2 za domaće Pazarci su za tili čas stigli do priključka i većim delom prvog poluvremena držali konce u svojim rukama. Uspeo je Đuković sa nekoliko dobrih rešenja u napadu krajem prve četvrtine da trgne svoje saigrače, ali smo u drugom kvartalu gledali istu sliku.
Promašena slobodna bacanja i dvocifren broj izgubljenih lopti Valjevaca olakšali su posao gostima, koji su predvođeni Todorovićem bili u konstantnoj prednosti. Nije bilo rešenja za snažnog centra Novog Pazara koji je već u prvom poluvremenu ubacio 15 poena uz samo jedan promašaj iz igre, što je bilo dovoljno za „plus tri“ ekipe Olivera Popovića na velikom odmoru.
Nešto agresivnija odbrana i bolja rešenja u napadu domaćih obeležila su treći period igre. Zahvaljujući Vojinoviću Valjevci su u jednom moementu imali i pet poena prednosti (65:60), ali je protivnik uvek pronalazio rešenje da stigne do priključka, što je bio uvod u ono što će slediti u odlujućem periodu.
Po povratku na parket
Todorović je nastavio tamo gde je stao, a sredinom poslednje četvrtine serijom 8:0 koju je predvodio Кorać gosti stižu do odlučujuće prednosti. Ni minut odmora Đokića nije pomogao, a kada je tri minuta pre kraja Todorović ukrao loptu Anđušiću i poentirao pitanje pobednika više se nije postavljalo.
Fantastičnu partiju pružio je Aleksandar Todorović, koji je pored 30 poena imao i 11 skokova, Кorać je ubacio 13, a Aleksa Novaković 12 poena. U redovima Metalca Igor Đuković je postigao 13, dok je Jovan Vojinović dodao poen manje.
Trener gostiju Oliver Popović bio je zadovoljan nakon trijumfa svog tima:
Jedna fizički zahtevna utakmica za nas, nakon brojnih putovanja. I pored umora momci su pronašli način da nakon izjednačene tri četvrtine u poslednjem periodu na suvi kvalitet slave. Metalac će očigledno dizati formu kako vreme bude odmicalo, neće se ovde ostale ekipe naigrati, ali mišljenja sam da smo zasluženo slavili

Sa druge strane trener Valjevaca Vladimir Đokić istakao je zadovoljstvo igrom u poslednje tri četvrtine, ali i podvukao pad koji se dešava već treću utakmicu:
Zaslužena pobeda Pazaraca, želeli smo da nakon poraza protiv OКК Beograda pokušamo da ih iznenadimo, međutim nismo uspeli u tome. Isti scenario kao u Vršcu i Beogradu, držimo se dobro, ali u finišu usledi pad, nemamo rešenje u obe faze i protivnik dođe do trijumfa. Raduje što smo na ovom susretu u rotaciji dobili i mladog Stefanovića, rekao sam igračima da je sezona duga i da moramo nastaviti sa radom koji će dati rezultate.

STATISTIKA

METALAC                   REB   PF     BS
MIN 2P 2P% 3P 3P% FG FG% FT FT% O D T AS CM RV TO ST FV AG EFF +/- PTS
#3 Luka Pavlović 01:43           0%             1   1       -2 -4
#7 Aleksa Stepanović 15:15 1-3 33% 1-2 50% 2-5 40%       1 1 3 4 2 1 1 1   5 5 5
#10 Jovan Vojinović 16:59 2-5 40% 2-6 33% 4-11 36% 2-2 100%   1 1 2   2 4       6 -15 12
#11 Aleksandar Vasić 23:19 2-2 100% 1-3 33% 3-5 60% 3-3 100%       4 3 5 3 1     12 -8 10
#12 Nikola Stefanović 17:12 3-4 75% 1-3 33% 4-7 57%     2 5 7 1 1     1 1   15 -3 9
#13 Igor Đuković 23:55 4-7 57% 1-2 50% 5-9 56% 2-6 33%   2 2 3 2 5 1       12 -17 13
#14 Vladimir Radomirović 22:55 1-2 50% 2-3 67% 3-5 60% 0-2   4 2 6   2 1     1   10 -7 8
#15 Toma Vasiljević 23:56 5-10 50%     5-10 50%       6 6   4 1 1   1   8 -13 10
#18 Nikola Tomašević 20:53 2-4 50% 0-2   2-6 33% 2-2 100% 3 3 6 3 1 1 3 1     9 1 6
#33 Luka Anđušić 24:05 1-1 100% 0-2   1-3 33% 2-6 33% 1   1 4   3 4 2     4 -10 4
#44 Danilo Slijepčević 09:48 1-3 33% 0-1   1-4 25%       2 2       1     1 -1 1 2
Tim                   1 5 6               6
Ukupno 200:00 22/41 54% 8/24 33% 30/65 46% 11/21 52% 11 27 38 20 18 20 19 6 4 1 84   79
Trener: Vladimir Đokić

IZJAVE PRED UTAKMICU

Pazarci favoriti
Prvu priliku da poprave utisak nakon bolnog poraza od OKK Beograda košarkaši Metalca imaće protiv Novog Pazara. Duel protiv tima koji nastupa i u ABA 2 ligi biće nakon gostovanja u Čačku i u Čajetini novo veliko iskušenje za mladi tim iz Valjeva, pa logično i trener Vladimir Đokić ulogu favorita prepušta protivniku. Zadovoljan je radom na treninzima, a mišljenja je da pobeda protiv rivala poput Novog Pazara neodstaje kako bi krenuli uzlaznom putanjom i sa rezultatima:
Sigurno da nas očekuje težak meč protiv rivala koji je na papiru kvalitetniji od nas. Iako smo svi očekivali pobedu protiv OKK Beograda i izgledali dobro veći deo susreta nismo uspeli da slavimo, što nam je teško palo. No, moj zadatak kao trenera je da podignem momke, koji treba da shvate da je prvenstvo dugo. Čekaju nas nova iskušenja, a Novi Pazar igra na dva fronta u poslednjem meču u regionalnoj ligi je slavio. Ipak, motiva im neće nedostajati, naročito ako se zna da su u KLS-u uspisali dva uzastopna poraza pa će u našoj hali tražiti priliku da se vrate na pobednički kolosek. Potrebno je da budemo maksimalno motivisani i ako nam se ukaže prilika iznenadimo rivala.
Strateg Valjevaca pozvao je i publiku da se odazove u što većem broju kako bi podržala mladu ekipu u borbi za opstanak u ligi.