(10:22  31:12  23:22  12:20  OT 8:12)
Sudije:Uroš Obrknežević, Vladimir Vesković iLjubomir Marković
Delegat: Vladan Borovina

U PRODUŽETKU DO BREJKA
Košarkaši Metalca zabeležili su važnu pobedu u devetom kolu Košarkaške lige Srbije pošto su posle produžetka u maloj dvoraniSpensa bili bolji od domaće Vojvodine rezultatom 88:84. Valjevci su u susretu koji je obilovao preokretima uspeli da se u poslednjoj deonici vrate nakon dvocifrenog minusa i poenima Alekse Stepanovića dve sekunde pre kraja dođu do dodatnih pet minuta u kojima su zasluženo stigli do trijumfa.
Puleni Vladimira Đokića su sjajno počeli meč, strpljivom igrom u napadu i angažovanom u odbrani već u prvom kvartalu stigli do dvocifrenog plusa, a prednost bi bila i veća da su preciznije gađali slobodna bacanja. Ipak, u drugom periodu situacija na parketu se drastično promenila, organizator igre domaćih Radulović uspeo je da nametne svoj ritam, dok su sa druge strane gosti previše pokušavali za tri poena pa su poenima sve boljeg Simovića domaći na odmor otišli sa tada maksimalnih “plus sedam”.
Činilo se da u trećem periodu u kojem su većim deolom imali dvocifrenu prednost puleni Filipa Soceka kontrolišu situaciju na parketu, ali drama nije izostala. Valjevci su polovinom poslednje četvrtine presingom preko celog terena uspeli da ukradu nekoliko lopti bekovima Vojvodine i poenima Slijepčeviča u završnom delu dođu do poravnanja (64:64). Nosiocima igre domaćih Raduloviću i Simoviću u završnici je zadrhtala ruka, a nakon nekoliko smušenih napada gosti su preko Vasića i Stepanovića u poslednjim momentima stigli do produžetka.
Tandem Vasić Vasiljević bio je nerešiva enigma za odbranu domaćih u dodatnih pet minuta, pa i pored želje da dođu do novog preokreta nisu uspeli u tome. Tačku na izuzetno značajnu pobedu pulena Vladimira Đokića stavio je Anđušić poenom sa linije slobodnih bacanja.
Najefikasniji u valjevskom timu bili su Aleksa Stepanović sa 18 poena i osam skokova, dok su Vasiljević i Vasić dodali po 17 koševa. Ipak, najveće zasluge za trijumf pripadaju organizatoru igre koji je u najvažnijim momentima sačuvao hladnokrvnost I pravim rešenjima u napadu vodio mlađe saigrače do pobede. U domaćem sastavu briljirao je Andrija Simović sa 30 poena i 11 skokova, dok je Radulović pored 17 koševa na svom kontu imao i 13 asistencija.
Valjevci, koji su i na ovom meču imali veliku podršku simpatizera će narednog vikenda gostovati pančevačkom Tamišu u dvorani “Strelište” gde će pokušati da upišu četvrtu pobedu u prvenstvu.

POBEDA VALJEVACA POSLE PRODUŽETKA
Košarkaši Vojvodine izgubili su meč posle prave drame od direktnog konkurenta u borbi za opstanak. Novosađani su platili danak povredama nekih igrača, ali i slaboj poslednjoj deonici u kojoj u prvih pet minuta nisu poentirali.
Crveno-beli kao da se nisu dobro zagrejali, pa su u meč ušli mlako i dekoncentrisano. Ipak, u drugoj četvrtini bili su odlični, a gosti kao da nisu postojali na terenu. Na poluvremenu Vojvodina je imala sedam poena prednosti (41:34).
U trećoj deonici imali su košarkaši Vojvodine u nekoliko navrata 12 poena prednosti i činilo se da će bodovi ostati u Novom Sadu. Ipak, u poslednjoj četvrtini nastupio je pravi sumrak Novosađana, koji nisu uspevali da nađu rešenje za čvrstu odbranu Metalca. Iz toga je proizašao pomenuti petominutni "post", te su Valjevci uspeli da se vrate i uhvate priključak. I pored toga, Voša je imala dva poena prednosti kada su gosti imali poslednji napad, ali su dozvolili da prime koš tri sekunde pre kraja, te se otišlo u produžetak. U dodatnih pet minuta gosti su iskoristili dužu klupu, bili su precizniji i odneli su bodove u Valjevo.
Izjave posle utakmice
Igrač Metalca Toma Vasiljević :
Veoma važna pobeda za nas. Odlično smo krenuli, ali smo dozvolili protivniku da nas stigne i prestigne. Ipak, nismo pali, uspeli smo da stegnemo odbranu i mentalno da uzdržimo pritisak. Mislim da smo zasluženo pobedili
Trener Metalca Vladimir Đokić:
Bitan meč za obe ekipe, i mi i Vojvodina se od starta nalazimo u brojnim  problemima, borimo se kako znamo i umemo. Ponosan sam na moje igrače kako su pristupili ovoj utakmici. U trećoj četvrtini je izgledalo da je za nas sve uzgubljeno, ali nismo se predavali. Bili smo uporni, pokazali smo karakter
Igrač domaćih Ivan Mandić:

Platili smo ceh zbog odsustva nekolicine igrača. Držali smo se do kraja, ali je u produžetku Metalac bio bolji. Trudili smo se koliko smo mogli, borili smo se, ali na kraju nismo izdržali
Trener Vojvodine Filip Socek:

Čestitam gostima na zasluženoj pobedi. Skraćeni roster je  uzeo danak, a mi ne možemo da igramo ako ne treniramo. Mi smo sličnu utakmicu u Novom Pazaru dobili, ovu smo izgubili, to je košarka. Ništa nije gotovo, ima još da se igra, verujem da možemo da izborimo opstanak.
Izvor KK VOJVODINA

STATISTIKA

REB   PF     BS
Metalac MIN 2P 2P% 3P 3P% FG FG% FT FT% O D T AS CM RV TO ST FV AG EFF +/- PTS
#3 Luka Pavlović 04:47 1-1 100%     1-1 100%             2             7 2
#7 Aleksa Stepanović 27:11 5-7 71% 0-3   5-10 50% 8-11 73% 1 7 8 1 5 7 3 1     19 5 18
#10 Jovan Vojinović 09:06 1-1 100% 0-1   1-2 50% 2-2 100%       1 1 2 1       4 -5 4
#11 Aleksandar Vasić 41:08 4-7 57% 2-6 33% 6-13 46% 3-4 75%   3 3 7 2 7 2 5     27 -1 17
#12 Nikola Stefanović 01:36 0-1       0-1 0%       2 2             1   -1
#13 Igor Đuković 20:23 2-2 100% 0-1   2-3 67% 1-2 50% 1 2 3 6 1 2   1     14 -9 5
#14 Vladimir Radomirović 04:16           0%             1   1       -2 -8
#15 Toma Vasiljević 37:39 8-12 67%     8-12 67% 1-7 14% 2 7 9   4 7 3 1     17 4 17
#18 Nikola Tomašević 25:57 1-4 25% 0-5   1-9 11% 3-4 75% 1 3 4 3 4 3 1       1 17 5
#33 Luka Anđušić 38:00 1-2 50% 3-7 43% 4-9 44% 2-4 50%   1 1 4 1 3 2       11 3 13
#44 Danilo Slijepčević 14:57 2-3 67% 1-3 33% 3-6 50%     1 1 2   4           2 8 7
Tim                   4 6 10       1       9
Ukupno 225:00 25/40 62% 6/26 23% 31/66 47% 20/34 59% 10 32 42 22 25 31 14 8   1 102   88
Trener: Vladimir Đokić

IZJAVE PRED UTAKMICU

LALE LEČE RANE
Propušteno u prethodnim susretima košarkaši Metalca mogli bi nadoknaditi u devetom kolu Košarkaške lige Srbije u kojem će gostovati novosadskoj Vojvodini. Popularne Lale nakon osam kola imaju isti skor kao puleni Vladimira Đokića, a za razliku od starta sezone pojačani su sa Miroslavom Nikolićem kao savetnikom i tandemom Radulović – Simović, koji je najzaslužniji za trijumfe u Novom Pazaru i protiv OKK Beograda na svom parketu.
Ukoliko žele do trijumfa Valjevci će morati da isprave greške iz prethodnih duela, kada su padali u samoj završnici omogućivši protivniku da izjednačen susret reši u svoju korist. Jedan od aduta gostiju biće upravo Novosađanin Toma Vasiljević koji se nada trijumfu u rodnom gradu:
Sigurno da neće biti lako, Vojvodina je trijumfima pokazala da se radi o dobroj ekipi, a na nama je da ispravimo greške iz prethodnih mečeva. Spremni smo da prekinemo niz poraza i pored činjenice da mladim igračima neuspesi ne padaju lako. Dosadašnji skor nije dobar, svesni smo toga, ali nas trener motiviše da će dobar rad doći do izražaja u nastavku sezone i da ćemo nadoknaditi propušteno.
Trener Valjevaca Vladimir Đokić izrazio je zadovoljstvo što je ekipa nakon nekih sitnih problema na okupu pred novi važan duel u borbi za opstanak:
Nema dileme da se radi o dobroj ekipi, od starta sezone ponavljam da će borba biti izjednačena do poslednjeg kola. Oni su predvođeni iskusnim Radulovićem koji je fizički dobro pripremljen i Simovićem koji šutevima za tri poena širi odbranu protivnika  uspeli da dođu do trijumfa koji su uticali i na samopouzdanje. Što se tiče nas, moramo igrati u pravom ritmu svih 40 minuta ako hoćemo do pobde koja bi bila izuzetno značajna pred nastavak prvenstva, zaključio je Đokić.

VOJVODINA DOČEKUJE METALAC
U vrlo važan duel za opstanak u Košarkaškoj ligi Srbije, Vojvodina dočekuje Metalac sa mnogo nepoznanica. Naime, kadrovska situacija u taboru Novosađana je loša i neizvesna: zbog povrede sigurno neće nastupiti Enes Latifagić, dok su neizvesni, što zbog povreda ili bolesti, Andrija Simović, Pavel Lobarev i Ranko Kumović. S obzirom na okolnosti, proizilazi da su gosti favoriti u meču 9. kola KLS koji se igra u maloj sali Spensa u bsubotu od 18 sati, ali će Novosađani pokušati da ostanu neporaženi, što su najavili na konferenciji za medije pred utakmicu.
Kadrovska situacija nam je zaista komplikovana, ali šta je – tu je, moramo da se borimo i pokušamo da dođemo do bodove, kaže prvi trenedr Vojvodine, Filip Socek.
Ovo je mlad tim koji daje sve od sebe na parketu, te pozivam publiku da ih podrži u ovoj važnoj utakmici.
S obzirom na neprilike koje su zadesile sastav crveno – belih, mnoge oči su uprte u mladog kapitena Vojvodine Aleksu Zarića, od koga se očekuje da podesi nišanske sprave i bude oslonac tima i u napadu i u odbrani.
Moramo da budemo maksimalno koncentrisani svih 40 minuta, naročito u odbrani. Mislim da je dobra defanziva ključ za osvajanje bodova, ali i da smanjimo broj grešaka u napadu. Sigurno nas očekuje teška utakmica, a od publike očekujem da nam pomogne da dođemo do pobede – rekao je Zarić.