(19:17 18:18 18:23 16:23)
Sudije: Milija Vojinović, Radoš Arsenijević, Dragan Matić
Delegat: Milan Stojanović

DOMINACIJA HADŽIFEJZOVIĆA
Košarkaši Novog Pazara naneli su novi poraz Metalcu u Valjevu slavivši rezultatom 81:71. Gosti su na krilima fenomenalnog Seada Hadžifejzovića u drugom delu susreta iskoristili prednost u reketu i agresivnom odbranom slomili otpor domaćina, koji nije uspeo da napravi novo iznenađenje u Košarkaškoj ligi Srbije, upisavši još jedan poraz na svom parketu.
Agresivna odbrana i napadačka rola Radonjića donela je Pazarcima startnu prednost. Teško su domaći izlazili na kraj sa čuvarima sve do finiša prvog kvartala, kada su trojkama Vasića i Stamenića poveli prvi put na meču, što je ujedno bio i konačan rezultat prve četvrtine.
Uzvratili su puleni Mihaila Počeka u nastavku, a nakon osvojene lopte i polaganja Turbića u jednom momentu imali i dvocifrenu prednost, 32:22. Čak 12 ofanzivnih skokova u prvom poluvremenu, prevashodno Hadžifejzovića i Vujovića, omogućilo je gostima priključak do velikog odmora, na kojem su imali dva poena zaostaka.
Iako su zahvaljujući Nešoviću drugi deo startovali serijom 8:0, isti igrač je ubrzo zaradio i četvrtu, pa tehničku trešku što je bio kraj za njega već u 25. minutu. Trojke sjajnog Pejovića i Stamenića digle su publiku na noge, međutim nedostatak klasičnog centra u domaćim redovima nastavio je da kažnjava Hadžifejzović.
Fantastični centar predvodio je goste i u poslednjih deset minuta, a kada mu se pridružio Кrstić razlika je rasla. Potpunom dominacijom ispod oba reketa gosti su znalački koristili prednost u visini, a Valjevcima je ponestalo snage za uzbudljiviju završnicu. Pored skakačke dominacije gosti su na ovom meču bili nepogrešivi sa linije slobodnih bacanja (13-13). Hadžifejzović je meč završio sa 20 poena i 17 skokova, Radonjić je dodao 17, dok su Krstić i Nešović ubacili po 15 poena. U valjevskom timu Vasić je ubacio 16, a Pejović 12 koševa.
Trener gostiju Oliver Popović je nakon susreta izjavio:
Znali smo da će ovo biti težak meč, bez obzira na stanje na tabeli. Nakon dobrog početka dozvolili smo protivniku da se razmaše, ali smo u finišu druge četvrtine uspeli da smanjimo na dva poena zaostatka što se pokazalo kao izuzetno važno pred nastavak. I pored nekih grešaka odigrali smo pametno drugo poluvreme i u pojedinim momentima znali da kaznimo propuste rivala. Metalac ne zaslužuje ovu poziciju na tabeli, uvek će biti grad košarke i nadam se da će u nastavku prvenstva beležiti bolje rezultate.
Trener domaćih Mihailo Poček takođe je apostrofirao finiš druge četvrtine kao bitan period duela:
Ponovo se osetio nedostatak kapitena Đukanovića i visokog igrača u reketu. Žao mi je što nakon 20 minuta nismo imali veću prednost, koju smo ispustili neshvatljivim greškama. Mislim da je u nastavku presudila promena odbrane Pazaraca, koji su sa druge strane koristili prednost u reketu. Nismo imali zamenu za Vasića kojem je ponestajalo snage, jer drugu uzastopnu utakmicu nosi najveći teret na poziciji organizatora igre.

STATISTIKA

KK Metalac (Trener: Mihailo Poček)

Broj Igrač MIN 2P 3P FG FT REB AS PF TO ST BS EFF +/- PTS
M/A % M/A % M/A % M/A % O D T CM RV FV AG
4 *Jovan Stamenić 39:20 2/4 50% 2/9 22% 4/13 31% 3/4 75%   2 2   1 1 2       3 -8 13
6 Adis Turbić 15:07 2/3 67% 0/1   2/4 50%     2   2   4 1 1 1     1 -12 4
9 Uroš Matić 12:43 1/1 100% 1/3 33% 2/4 50%     1 3 4   1       1   7 5 5
10 Mitar Ranković -
11 *Aleksandar Vasić 40:00 2/5 40% 4/6 67% 6/11 55%       1 1 9 3 5 5     1 17 -10 16
13 *Igor Đuković 25:11 4/8 50% 0/3   4/11 36%     3 3 6 5 3 3 3     1 8 -9 8
15 *Filip Nikčević 08:03 1/1 100%     1/1 100%       1 1   1           2 -11 2
16 Luka Milićević -
19 Krsman Pavlović -
24 *Nenad Nerandžić 33:37 4/8 50% 0/1   4/9 44% 3/5 60% 3 10 13 3 3 5 2 1 1   22 4 11
37 Filip Pejović 25:59 1/4 25% 2/6 33% 3/10 30% 4/6 67% 2 2 4 1 3 6 1   1   11 -9 12
Tim                   1 2 3               3
Ukupno 200:00 17/34 50% 9/29 31% 26/63 41% 10/15 67% 12 24 36 18 19 21 14 2 3 2 74   71

IZJAVE PRED UTAKMICU

ZABORAVITI DINAMIK
Osokoljeni trijumofm nad ABA 2 ligašem košarkaši Metalca nemaju mnogo vremena za radovanje. Naprotiv, situacija na tabeli i činjenica da ih čeka novo iskušenje protiv ekipe sa vrha tabele dodatno motivišu pred susret sa Novim Pazarom
Pulene Olivera Popovića, koji su u dosadašnjem toku KLS-a poraženi samo od Dunava poštuje i novajlija Filip Pejović, jedan od najzaslužnijih za pobedu u dovrani „Ranko Žeravica:
Radi se o jednoj izuzetnoj ekipi, koja blista na krilima pojačanja - Krstića, Radonjića, Hadžifejzovića, Nešovića i ostalih. Sigurno su favoriti na ovom meču, ali ni mi se nećemo predati. Da imamo čemu da se nadamo pokazuje i poslednji susret protiv Dinamika, a ostaje žal što u mom debitantskom nastupu nismo uspeli da slavimo jer smo stigli prednost rivala od 20 poena u prvom poluvremenu. U svakom slučaju idemo na pobedu koja bi nam donela mnogo pred nastavak prvenstva.
I pored trijumfa trenera Mihaila Počeka pred dolazak Pazaraca brine povreda članka kapitena Đukanovića. Čak i da se nađe u sastavu pitanje je koliko će moći da pomogne saigračima protiv izvanredne bekovske linije protivnika:
Naš prvi zadatak pred ovaj meč je da zaboravimo trijumf u Beogradu. Stanje na tabeli je takvo da nemamo vremena za slavlje, jer nas čeka mnogo iskušenja do kraja sezone. Pokazali smo da možemo parirati ekipama koje su ostavile najbolji utisak u dosadašnjem toku prvenstva pa se nadam da u tom ritmu možemo nastaviti i u našoj dvorani. Pozvao bih publiku da nam podrži u što većem broju kako bi parirali protivniku koji je sa velikim ambicijama ušao u novu sezonu

ODBRANOM DO POBEDE U VALJEVU
Košarkaš Novog Pazara Sead Hadžifejzović rekao je danas, uoči gostovanja u Valjevu u 11. kolu Košarkaške lige Srbije, da njegovu ekipu ne sme da zavara učinak Metalca u dosadašnjem delu sezone.
Imaju nekoliko košarkaša koji igraju na visokom nivou. Dobili su Dinamik u Beogradu, što nam odgovara samo ako pobedimo u Valjevu. Rival se pojačao, biće teško. Treba nam dosta energije u odbrani, tako lomimo protivnika, rekao je Hadžifejzović.
Uz utakmicu manje, Novi Pazar je ostvario osam pobeda i poraz, što je najbolji učinak u ligi, dok je Metalac pretposlednji, 13. i ima skor 2/8.
Prija sve to. Posle iznenađujućeg poraza na gostovanju Dunavu iz Starih Banovaca, slavili smo šest puta u nizu. Tek slede derbiji protiv Borca, Dinamika i OKK Beograda, gde ćemo videti naše realno stanje, naveo je Hadžifejzović.