26:32 20:26 19:28 25:20)
Sudije:Saša Marilič, Marko Pecelj i Duško Sedlar
Delegat: Branko Markoski

Paljba Čačana u Valjevu
Кošarkaši čačanskog Borca savladali su Metalac rezultatom 106:90 u susretu 14. Кola Кošarkaške lige Srbije. Gosti su na ovom susretu opravdali ulogu favorita, ubacili 18 trojki iz 36 pokušaja nateravši protivnika na brojne greške u fazi napada i zasluženo slavili.
Agresivnom odbranom preko celog terena i poenima u tranziciji Čačani su polovinom prve četvrtine zagospodarili parketom i rutinski stigli do dvocifrene prednosti (19:9). Iako je odgovor stigao od Anđušića, nisu Valjevci u nastavku uspeli da pariraju protivniku. Fantastično šutersko veče Кočovića i Džounsa omogućilo je gostima čak 20 poena viška (50:30), ali borbeni Vasiljević sprečio je potpuni sunovrat domaćina u prvom poluvremenu.
Iako su domaći navijači nakon startne trojke Vojinovića pomislili da može doći do preokreta Čačani su serijom 20:3 polovinom treće četvrtine i definitivno potvrdili trijumf. Marinović je u nastavku susreta pružio šansu i igračima koji nemaju previše minuta na parketu, ali šut za tri poena i dalje je sjajno služio njegove pulene. Sa druge strane minute u igri iskoristio je i mladi Stefanović.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džouns koji je ubacio 19 poena, Кočović je dodao 17 bez promašaja za tri poena (5-5), dok je Gavrilović meč završio sa 16 koševa. U domaćem sastavu Tomašević je ubacio 19, a Vasiljević 16 poena.
Trener gostiju Marko Marinović pohvalio je partiju svojih pulena pred dalja iskušenja u regionalnom takmičenju:
Čestitao bih protivniku na fer i korektnom meču, nadam se da će ispuniti cilj koji su zacrtali pred početak sezone. Ovo je za nas veoma bitna pobeda pred meč za MZT-om, a pohvalio bih i naše navijače na podršci koju su nam pružili i na ovom gostovanju.
Sa druge strane Vladimir Đokić nije imao previše toga da zameri svojim igračima:
Verujem da je publika imala priliku da vidi budućeg ABA ligaša. Zahvalan sam im na podršci koju nam pružaju i u ovakvim momentima, nema sumnje da smo dobro izgledali jedan deo meča i sa takvim pristupom možemo se nadati opstanku. Oni su pogađali, kontrolisali skok i pokazali zašto su na vrhu tabele u regionalnom takmičenju i КLS-u.

STATISTIKA

METALAC                   REB   PF     BS
MIN 2P 2P% 3P 3P% FG FG% FT FT% O D T AS CM RV TO ST FV AG EFF +/- PTS
#3 Luka Pavlović -
#7 Aleksa Stepanović 21:30 2-4 50% 0-3   2-7 29% 2-2 100% 1 2 3   5 3 2         -21 6
#10 Jovan Vojinović 10:38 0-1   1-2 50% 1-3 33%           3   1 1       4 -6 3
#11 Aleksandar Vasić 34:21 1-4 25% 0-1   1-5 20% 6-6 100% 1 1 2 10 4 4 2 1     15 -22 8
#12 Nikola Stefanović 10:00 1-3 33% 1-1 100% 2-4 50% 1-2 50%   5 5     1 1       8 5 6
#13 Igor Đuković 25:50 4-10 40% 0-2   4-12 33% 5-5 100% 3 3 6 2 2 4 1       14   13
#14 Vladimir Radomirović 07:58 1-1 100%     1-1 100% 2-4 50%   2 2     3 1       6   4
#15 Toma Vasiljević 25:42 4-6 67% 0-1   4-7 57% 9-11 82% 3 3 6   2 7 1   4 2 24 -2 17
#18 Nikola Tomašević 34:05 1-3 33% 5-7 71% 6-10 60% 2-2 100% 1 2 3 3 2 3 2       20 -11 19
#33 Luka Anđušić 23:46 2-2 100% 3-6 50% 5-8 62% 1-1 100% 1 3 4 1   3 3 1     17 -18 14
#44 Danilo Slijepčević 06:10           0%             1   1       -2 -5
#45 Mitar Ranković -
Tim                   1 2 3       1       2
Ukupno 200:00 16/34 47% 10/23 43% 26/57 46% 28/33 85% 11 23 34 19 16 29 16 2 4 2 108   90
Trener: Vladimir Đokić

IZJAVE PRED UTAKMICU

RASTEREĆENO NA LIDERA
Za razliku od prethodnih godina za košarkaše Metalca kao ni ostale članove KLS-a nema novogodišnje pauze, jer već četvrtog dana januara stiže lider čačanski Borac. Sam pogled na tabelu srpskog, ali i regionalnog takmičenja dovoljno govori o kvalitetu protivnika, puleni Marka Marinovića su na dvadeset i sedam ovosezonskih duela samo tri puta poraženi. Među nosiocima igre nalaze se četiri bivša igrača Metalca Kočović, Todorović, Majstorović i Nerandžić, pa na osnovu svega Valjevci u ovom susertu praktično nemaju šta da izgube. Sa ovom konstatacijom slaže se jedan od konstantnijih u redovima valjevskog kluba krilni centar Aleksa Stepanović:
Sigurno da nam je želja da se što bolje predstavimo na ovom meču, Borac je u dosadašnjem toku pokazao kvalitet i apsolutni su favoriti. Na nama je da odigramo dobar meč i ukoliko nam se ukaže prilika dođemo do iznenađenja. Nemaju u svojim redovima zvezde, nastupaju timski i zasluženo se nalaze na vrhu tabele. Što se tiče nas možda smo u prvom delu mogli da upišemo dve pobede više, međutim ostaje nam drugi deo u kojem imamo nešto lakši raspored što će, uveren sam, uticati i na konačan skor na tabeli.
Trener Vladimir Đokić  će na ovom susretu moći da računa na beka Luku Anđušića koji je trenirao ove sedmice i pomoćiće saigračima da pruže jak otopr starom rivalu.

Borac u Valjevu želi povratak na pobednički kolosek

U okviru 14. kola Košarkaške lige Srbije Čačani idu put Valjeva, gde će se, po drugi put u sezoni, sastati sa ekipom Metalca (subota, 19:30). Rane iz Sarajeva Borac će imati priliku da vida u subotu, kada će snagu odmeriti sa starim znancem, valjevskim Metalcem. Razume se, u ovom susretu tim iz grada na Moravi slovi za apsolutnog favorita, ali to će morati da dokaže na parketu Hale sportova u Valjevu.
Milić smatra da je utakmica u Valjevu prava prilika da se Borac vrati u pobednički ritam.
Posle poraza u ABA 2 ligi moramo da se konsolidujemo i spremno dočekamo meč protiv Metalca. Moramo se oporaviti najbolje što možemo, pa da odigramo dobru utakmicu. Nadam se da ćemo podići nivo igre, jer je to potrebno u ovom trenutku. Ukoliko slavimo u Valjevu, biće to dobra uvertira za duel sa MZT – om, koji je, nema sumnje, najvažniji u sezoni, rekao je Milić. On je upozorio na ekipu iz Valjeva, koja može da iznenadi favorite.
Metalac je imao problema da sklopi tim pred početak sezone, ali bez obzira na to, trener Đokić pravi dobre rezultate. Što se nas tiče, opekli smo se u Vršcu, ali smo uspeli da izvučemo pouke iz tog poraza. Ne želimo da ponovimo iste greške. Sve u svemu, očekujem dobru utakmicu u Valjevu, a naravno, nadam se novoj pobedi našeg tima, završio je Miroslav Milić.