Sudije:Uroš Obrknežević, Marko Strika i Ljubomir Marković
Delegat:
Srđan Andrijanić

LAZAREVAC NEOSVOJIV ZA METALAC
Metalac je u 19. kolu Košarkaške lige Srbije gostovao u Lazarevcu gde je poražen od domaće Kolubare rezultatom 79:87  Iako Lazarevčani teško gube na svom terenu, treba reći da je ekipa Vladimira Đokića imala šansu da iznenadi komšije da se igralo mnogo čvršće u odbrani i smirenije u napadu.
Kolubara je poznata kao napadačka ekipa sa odličnim šutem spolja i Metalac je igrajući prilično neobavezno u odbrani u prvoj četvrtini omogućio domaćinu puno otvorenih šuteva što je ekipa Dušana Radovića iskoristila i sa 31 poenom zatrpala koš Valjevaca. U ovom periodu su se u igri Kolubare istakli Simić i posebno odlični Pen Brendon. U drugom kvartalu je Đokić zahtevao od svojih izabranika daleko agresivniju odbranu, posebno na spoljnu liniju domaćina i to je odmah donelo rezultat. Posle poena Majersa i vođstva Kolubare od 33:20 u 11. minutu, gost je zaigrao izuzetno oštro na bekovima domaćeg tima koji se nisu snašli i Metalac je posle nekoliko osvojenih lopti i dve pogođene trojke Vojinovića već u 13. minutu došao na 32:35. Poenima Vuletića Kolubara ponovo diže na 34:40 ali precizni Anđušić i borbeni Vojinović omogućuju Metalcu da priđe na dva poena zaostatka pred odlazak na odmor.
Na startu treće četvrtine se Anđušiću i Vojinoviću pridružio probuđeni Vasić, i Metalac u 22. minutu vodi (52:47). Čini se da su Valjevci ovde propustili priliku da se znatnije odlepe zbog nekih grešaka u napadu, pa poenima Čvorovića i Brendona, Kolubara ponovo vodi, Anđušić trojkom u 25. minutu vraća nadu Metalcu (58:56) a posle toga kreće serija domaćina koji je iskoristio slab defanzivni skok Valjevaca i ponajviše zahvaljujući Simiću i Čvoroviću stigao do šest poena prednosti na kraju trećeg kvartala.
Metalac je imao puno problema u napadu na početku poslednje četvrtine, i u 33. minutu poenima Brendona Kolubara dolazi do odlučujuće prednosti (68:80). Do kraja je domaćin čuvao prednost i u jednom trenutku vodio sa 13 pena razlike (74:87) da bi Metalac trojkom Vojinovića sa pola terena uz zvuk sirene ublažio poraz.

STATISTIKA

REB   PF     BS
Metalac MIN 2P 2P% 3P 3P% FG FG% FT FT% O D T AS CM RV TO ST FV AG EFF +/- PTS
#3 Luka Pavlović -
#7 Aleksa Stepanović 26:31 4-5 80% 0-1   4-6 67% 1-2 50% 2 3 5 4 5 3 2 1   1 11 -2 9
#10 Jovan Vojinović 24:50 2-2 100% 4-8 50% 6-10 60% 3-4 75%       1 3 4 1       15 3 19
#11 Aleksandar Vasić 32:54 1-3 33% 1-4 25% 2-7 29% 1-1 100%   5 5 4 3 2 4 1     6 -10 6
#12 Nikola Stefanović -
#13 Igor Đuković 22:57 4-4 100% 0-3   4-7 57%       6 6 1 3   4       5 7 8
#14 Vladimir Radomirović 02:57           0%       2 2   1           1 -5
#15 Toma Vasiljević 37:22 6-7 86%     6-7 86% 2-2 100% 2 1 3 1 4 2 3 2 2   16 -5 14
#18 Nikola Tomašević 18:52 0-2   1-5 20% 1-7 14%       1 1     1 1       -2 -16 3
#33 Luka Anđušić 33:37 4-5 80% 4-9 44% 8-14 57% 0-1     1 1 3   2   3     22 -12 20
#44 Danilo Slijepčević -
#45 Mitar Ranković -
Tim                     4 4               4
Ukupno 200:00 21/28 75% 10/30 33% 31/58 53% 7/10 70% 4 23 27 14 19 14 15 7 2 1 78   79
Trener: Vladimir Đokić

IZJAVE PRED UTAKMICU

KOMŠIJSKI DERBI
Osokoljeni trijumfom nad ekipom Vršca košarkaši Metalca će pokušati da u istom ritmu nastave i na gostovanju u Lazarevcu protiv rivala kojeg su savladali u prvom delu sezone dvocifrenom razlikom.
Sam pogled na tabelu ukazuje da ih čeka znatno teži zadatak, sastav Kolubare je umnogome promenjen u odnosu na međusobni duel u “Hali sportova” i trenutno se nalaze na mestu koje vodi u Superligu.
Pohvalno o narednom rivalu govorio je i trener Valjevaca Vladimir Đokić, koji je podvukao da će kompletni nastupiti na ovom gostovanju:
Kolubara je i pre dolaska novajlija bila znatno iskusnija od nas, a kvalitet su pokazali i u poslednja dva kola kada su pobedili Novi Pazar i Vojvodinu. Dobro su organizovani i prema igračima redovno izmiruju obaveze, što je za svaku pohvalu i nije danas česta pojava u ovoj ligi. Naš zadatak je da se prikažemo u što boljem svetlu i eventualnim iznenađenjem se približimo opstanku, što nam je prevashodni ovosezonski cilj. Zadovoljan sam ovonedeljnim radom i nadam se da ćemo spremno dočekati presudne duele na svom parketu protiv direknih konkurenata, ali pokušaćemo da se što bolje prikažemo i protiv ostalih protivnika.