24:18 22:16 14:16 21:20)
Sudije: Milija Vojinović, Marko Strika, Nataša Virijević
Delegat: Predrag Miljuš

POBEDA NAD LIDEROM
U odličnoj košarkaškoj predstavi, Metalac je večeras u okviru 20. kola KLS, savladao svog velikog rivala, čačanskog Borca rezultatom 80:71 (24:18 22:16 14:16 21:20) istakavši tako kandidaturu za osmo mesto i eventualan plasman u Superligu.
Rivalitet koji traje od sredine pedesetih godina prošlog veka pretvorio je duele Valjevaca i Čačana u autentični srpski košarkaški derbi. Gostovanje Borca, koji je u Valjevo stigao sa samo jednim porazom i 18 pobeda u KLS, bio je, kao i uvek, veliki motiv za izabranike Mihaila Počeka. Videlo se to od samog početak vrlo uzbudljivog okršaja među obručima na zadovoljstvo oko 500 poklonika košarkaške igre.
Poček je na početku iznenadio svog kolegu Arsića sa Turbićem u startnoj petorci. Sada već džoker Metalca kada je u pitanju odbrana, Turbić je u uvodnim minutima potpuno zaustavio organizatora igre Borca i reprezentativca, Iliju Đokovića što je domaćin obilato iskoristio i od 4.minuta preuzeo vođstvo koje je sačuvao do kraja. Metalac je igrao besprekorno u prvih 20 minuta, požrtvovano u odbrani sa posebnim akcentom na agresivnu igru na spoljnu liniju Čačana dok je u reketu čvrsto kontrolisao defanzivni skok.
Takva igra donela je dosta ukradenih lopta i brzih kontranapada preko Vasića i Đukanovića pa je rezultat u 8. minutu bio 24:11 a u 19. minutu 43:30. Gostima ništa nije polazilo za rukom, nisu imali adekvatan odgovor na agresivnu odbranu Valjevaca u čijim redovima su dominirali Đukanović, Anđušić i Vasić spolja uz značajnu pomoć Pejovića, odnosno borbeni Nerandžić i Đuković pod košem.
Ritam igre je za nijansu pao u nastavku utakmice ali i dalje sa vrlo dobrom odbranom na strani Metalca i pokušajima Borca da šutem za tri preko Radovana Đokovića, Majstorovića i Kočovića povrati rezultatsku ravnotežu. To mu tokom trećeg kvartala nije polazilo za rukom jer je Metalac kažnjavao promašaje gostiju i u dva navrata stizao i do 15 poena prednosti (58:43 u 28. minutu odnosno 60:45 minut kasnije).
Uvodni minuti poslednje četvrtine su protekli u dominaciji domaćeg tima koji je održavao prednost ne dozvoljavajući Čačanima da dođu do svoje igre. Ipak nekoliko vezanih grešaka Kaplanovića omogućili su Borcu da se za trenutak ponada pošto je serijom od 10-2 od 34. do 37. minuta smanjio vođstvo Metalca na 67:2.
Metalac je tada pokazao da neće dozvoliti preokret jer je prvo Nerandžić sjajnim levim poluhorogom podigao na 69:62 a onda je kapiten Đukanović, trojkom "bez koske" u 38. minutu definitivno zapečatio sudbinu Borca za novo dvocifreno vođstvo domaćina od 72:62.
Završnicu je Počekova ekipa odigrala koncetrisano ne smanjujući intenzitet odbrane da bi kraj meča obeležilo veliko slavlje klupe Metalca i njegovih vernih navijača na tribinama.
Đukanović je završio utakmicu sa 19 poena, 9 skokova i 6 asistencija (3 od 6 za tri), Anđušić je upisao 16, Nerandžić 12 uz 9 skokova, Đuković 11 uz 5 skokova, Pejović 9, Vasić 6 poena, 8 asistencija i 3 "krađe", Kaplanović 6 i Turbić 2 poena.
Kod Čačana, Radovan Đoković je postigao 16 poena, Majstorović 14, Prlja 10, Kočović 9 poena itd.
U sledećem kolu koje je na programu 19. februara zbog odigravanja finalnog turnira Kupa Radivoja Koraća, Metalac dočekuje Vojvodinu.

Sreten Pantelić

STATISTIKA

Broj Igrač MIN 2P 3P FG FT REB AS PF TO ST BS EFF +/- PTS
M/A % M/A % M/A % M/A % O D T CM RV FV AG
6 *Adis Turbić 13:04 0/2   0/2   0/4   2/2 100% 1 1 2 2 5 2   2 1   2 8 2
8 *Đukan Đukanović 38:56 4/5 80% 3/6 50% 7/11 64% 2/5 40%   9 9 6 1 6 4 1     29 11 19
9 Uroš Matić -
11 Aleksandar Vasić 28:31 3/6 50% 0/3   3/9 33%       2 2 8 3 1 2 3     9 7 6
12 Nikola Stefanović -
13 *Igor Đuković 20:41 4/7 57% 1/3 33% 5/10 50%     2 3 5 1 5 1     2 1 9 14 11
15 Filip Nikčević -
19 Krsman Pavlović 00:16                                     0 -3
21 *Đorđe Kaplanović 21:46 2/4 50%     2/4 50% 2/2 100% 1 3 4 1 4 2 6 1     2 6 6
24 Nenad Nerandžić 29:19 5/9 56% 0/2   5/11 45% 2/7 29% 1 8 9 2 2 4 1 1   1 13 6 12
33 Luka Anđušić 35:50 5/8 62% 1/3 33% 6/11 55% 3/3 100% 1 4 5 2 1 1 2 1     17 4 16
37 *Filip Pejović 11:37 3/3 100%     3/3 100% 3/4 75%         5 2         5 2 9
Tim                   3 1 4               4
Ukupno 200:00 26/44 59% 5/19 26% 31/63 49% 14/23 61% 9 31 40 22 26 19 15 9 3 2 90   81