(17:16 19:20 17:17 24:18)
Sudije: Branislav Mrdak, Marko Pecelj, Aleksandar Milojević
Delegat:
Dragan Savić

Košarkaši Metalca su u 24. kolu Košarkaške lige Srbije izgubili u Novom Pazaru u punoj dvorani "Pendik" rezultatom 71-77 (16-17, 20-19, 17-17, 18-24) ali su igrali vrlo dobro i po svemu su zaslužili da trijumfuju. Igrali smo vrlo dobro ali moram da kažem da nam je pobeda oteta. Retko kada komentarišem utakmicu na ovaj način ali ovoga puta nisam mogao da prećutim, to sam rekao i na konferenciji za štampu zbog čega ću verovatno biti kažnjen. Nerandžiću je, recimo, dosuđena tehnička greška samo zato što je pesnicom proslavio postignutu trojku i to u momentima kad se lomio rezultat !? Da smo ovo pobedili, igrali bi sigurno u Superligi jer sam uveren da bismo dobili Beovuka i Dunav u poslednja dva kola! - reči su rezigniranog šefa stručnog štaba Metalca, Mihajla Počeka neposredno po završetku meča u Novom Pazaru.
Metalac je igrao hrabro protiv favorita na njegovom vrućem terenu, posebno u odbrani. Ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do početka poslednjeg kvartala kada su se Valjevci, predvođeni odličnim Vasićem, efikasnim Nerandžićem i borbenim Đukovićem, rezultatski odlepili i stalno vodili uz najveću prednost od 62-57 posle trojke Aleksandra Vasića u 33. minutu. Na tri minuta pre kraja Metalac je poenima valjevskog plejmejkera i najboljeg igrača utakmice, Vasića vodio sa 67-63 i držao sve pod kontrolom. Tada je domaćin zaigrao grubo, sudije nisu reagovale na neke očigledne prekršaje igrača Novog Pazara, svirana je lična u napadu Kaplanovića, usledile su greške gostiju pa je Novi Pazar trojkom Simeunovića i dodatnim slobodnim bacanjem, manjak od dva poena pretvorio u vođstvo od dva (68-70) na minut i 15 sekundi pre kraja. Usledila je penal završnica i Metalac je na kraju poražen.
Aleksandar Vasić je imao najveći indeks na utakmici (25) postigavši 18 poena, davši 10 asistencija i napravivši 4 skoka za 40 minuta na parketu, Nerandžić je dodao 24 poena i 7 skokova, Đuković je upisao 14 poena, 3 skoka, 3 asistencija i 2 osvojene lopte, Kaplanović je postigao 10 poena i 10 skokova, Anđušić je postigao samo 3 poena i Pejović 2.
U ekipi domaćina Sead Hadžifejzović je postigao 18 poena i napravio 8 skokova, Radonjić je dodao 17 itd.
U sledećem kolu Metalac igra sa Beovukom u Valjevu a prvenstvo se završava 16. marta kada Valjevci igraju protiv Dunava iz Starih Banovaca u gostima.

© Sreten Pantelić

STATISTIKA

Broj Igrač MIN 2P 3P FG FT REB AS PF TO ST BS EFF +/- PTS
M/A % M/A % M/A % M/A % O D T CM RV FV AG
6 Adis Turbić 10:07 0/1   0/1   0/2         1 1   3   1       -5 -5
10 Mitar Ranković -
11 *Aleksandar Vasić 40:00 1/3 33% 4/6 67% 5/9 56% 4/5 80%   4 4 10 3 5 5 1     25 -6 18
12 Nikola Stefanović -
13 *Igor Đuković 34:51 4/4 100% 2/3 67% 6/7 86%     1 2 3 3 4   1 2     16 -8 14
15 Filip Nikčević 01:55 0/1       0/1               1         1 -3 -1
19 Krsman Pavlović -
21 *Đorđe Kaplanović 35:45 2/4 50% 1/1 100% 3/5 60% 3/8 38% 1 9 10 6 5 6 10 2 1   13 1 10
24 *Nenad Nerandžić 35:21 8/11 73% 2/6 33% 10/17 59% 2/6 33%   7 7 1 5 5 3 1   2 17 -5 24
33 Luka Anđušić 24:58 1/3 33% 0/3   1/6 17% 1/2 50%   2 2   4 3 1 1     -2   3
37 *Filip Pejović 17:03 1/2 50% 0/2   1/4 25%     1 2 3   2 1 2       -1 -6 2
Tim                   3 4 7       1       6
Ukupno 200:00 17/29 59% 9/22 41% 26/51 51% 10/21 48% 6 31 37 20 27 20 24 7 1 3 66   71

IZJAVE PRED UTAKMICU

POPRAVITI PRISTUP
I pored činjenice da u poslednja tri kola imaju izuzetno male šanse za plasman u Superligu košarkaši Metalca će pokušati da ostave što bolji utisak. Porazi od OKK Beograda i Dinamika udaljili su ih od elite, ali posebno boli odnos pojedinaca prema dresu Metalca u poslednjem porazu. Upravo jedna od poruka iz valjevskog tabora je da je neophodno popraviti pristup, bez obzira na stanje na tabeli nakon poslednjeg kola.
Prvi od tri poslednja zadatka je možda i najteže gostovanje u Košarkaškoj ligi Srbije, a u ogromnu  motivisanost pulena Olivera Popovića u “Pendiku” veruje i trener Mihailo Poček:
Na ovom susretu neophodno je oporaviti se od bolnog poraza koji je svima u klubu teško pao. Imali smo tokom sedmice problema sa povredama, međutim pokušaćemo da pružimo što bolji otpor Novom Pazaru. Uverili smo se u njihov kvalitet u prvom delu sezone kada su nas savladali u Valjevu, bore se za ABA 2 ligu i sigurno će nakon zemusnke Mladosti pokušati da se novim trijumfom približe zacrtanom cilju. Mi smo ostali bez Đukana Đukanovića, koji će karijeru nastaviti u španskom drugoligašu Ljeidi, što sam mu u više navrata i predlagao u prethodnom periodu, jer mislim da je spreman za korak dalje u karijeri, rekao je Poček.