(19:24 16:17  27:26  23:27)

03.Kolo KLS 28.10.2017. godine
TAMIŠ vs METALAC  85:94 (19:24 16:17  27:26  23:27)

METALAC POKORIO STRELIŠTE

Metalac je protutnjao Pančevom i doša do vredne pobede na uvek "vrućem" ternu u hali "Strelište". Većim delom susreta izabranici Mihaila Počeka su vodili, uspeli da odbiju sve nalete domaćih košarkaša i odnesu bodove koji bi mogli dosta da im znače u nastavku prvenstva.
U prvom poluvremenu Metalac je konstantno bio u vođstvu, imali su gosti i 7 poena viška, a na poluvremenu je bilo +6 (35:41).
Treća četvrtina donala je najpre najveću prednost Valjevaca (35:45), ali i preokret Tamiša, koji je u 29. minutu pogocima Đorđevića sa penala poveo sa 62:58. Tada je Đukanović inicirao seriju Metalca 12:0, u kojoj su trojke pogađali Mikulić i Stamenić, i to je, kao se ispostavilo bilo ključno za konačan rasplet.
Nastavili su gosti u sjajnom ritnu, pa su posle trojke Đukanovića imali i + 18 (69:87), da bi Tamišdo kraja susreta uspeo da ublaži poraz.
Pančevo, Hala "Strelište". Gledalaca: 150. Sudije: Matić, Ninković, Obrknežević.
Tamiš: Đorđević 11, Sočanac 7 (5 as.), Ilkić 6 (4 as.), Kanjevac, Balović, Vitković 15, Raičević 12, Smiljanić 15 (8 sk.), Savić 6, Knežević 10 (8 sk.), Mitrović 3, Radenković.
Metalac: Stamenić 5, Turbić, Šarenac, Đukanović 15 (7 sk., 4 as.), Krstović 21 (4 as.), A. Vasić 22 (7 as.), Marojević 7, Čolović, Mikulić 9 (8 sk.), Milutinović, Kaplanović 15 (6 sk.), D Vasić.