(22:21 26:24 28:21 20:19)

04.Kolo KLS 04.11.2017. godine
METALAC vs BEOVUK   96:85 (22:21 26:24 28:21 20:19)

UKROĆENI VUKOVI

Revanširali su se košarkaši Metalca "vukovima" za dva poraza prošle sezone. U još jednom meču u kome su napadi bili bolji deo igre oba tima, valjevski tim je, iako sa samo sedmoricom igrača koji su ulazili u igru, predvođen Vasićem, Krstovićem i Đukanovićem upisao i treću pobedu u prvenstvu.
Iskusni Krstović inicirao je furiozni početak Valjevaca koji su imali i osam poena prednosti, 13:5. Sa druge strane Bezbradica je pravio probleme čuvarima, što je uz bolja rešenja u napadu omogućilo „vukovima“ samo poen zaostatka posle prve četvrtine. Veteranu su se u spoljnoj liniji u drugom kvartalu pridružili Đukanović i Vasić, ali i pored toga tandem Matijašević - Nerandžić nije dozvilio veći zaostatak na velikom odmoru.
U istom ritmu igralo se do završnice trećeg perioda, kada su domaći zahvaljujući Vasiću,Kaplanoviću i Stameniću stigli do dvocifrene prednosti. Činilo se da će lakše meč privesti kraju, međutim nije tako mislio odlični Matijašević koji je sa sedam vezanih poena vratio goste u igru za 77:75.
Odgovor je u pravom momentu poenima iz reketa, ukradenom loptom i agresivnom odbranom stigao od kapitena Đukanovića, a trojkama Vasića i Krstovića domaći su dva minuta pre kraja rešili pitanje pobednika.
Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 500, Sudije: Maričić (Kraljevo), Matić (Kragujevac) i Milojević (Kruševac).
Metalac: Jelić, Stamenić, Turbić, Đukanović 15 (8as, 8sk, ind 29), Krstović 20, A. Vasić 24 (9as, ind 35), Marojević 7, Čolović, Mikulić 4, Milutinović, Kaplanović 15, D. Vasić.
Beovuk 72: Matijašević 24, Rebić, Dragović 10, Musić 10, Nerandžić 8 (6sk), Vojinović 3, Camović 2, Maksimović 7, Petrić 4, Bezbradica 17 (6sk).