METALAC vs
MLADOST  85:66 (19:14 17:14  27:18  22:20)

ZEMUNCI UPALI U KOLUBARU

Metalac je savladao Zemunce i pokazao da će se iz Valjeva ove sezone u Košarkaškoj ligi Srbije teško odnositi bodovi. Izabranici trenera Počeka su odigrali u svom stilu, brzo i sa dosta trčanja i uspeli da u drugom pluvremenu iskažnjavaju brojne propuste košarkaša Mladosti, što im je i donelo ubedljiv trijumf.
Prvo poluvreme duela starih rivala donelo je rastrzanu igru sa dosta grešaka i promašaja. Gosti su u napadu insistirali na šutu za tri poena, ali njihove promašaje domaći nisu uspevali adekvatno da kazne. Ipak, zahvaljujući Đukanoviću, Vasiću i Kaplanoviću "odneli" su kapital od osam poena na veliku pauzu.
Domaći su početkom treće četvrtine ušli u pravi napadački ritam, probudio se i Mikulić, pa je serjom 12:2 Metalac pobegao na +18. Nalet gostiju odbijen je trojkom Krstovića, pa je uz finu rolu Kaplanovića valjevski brod već posle tri perioda zaplovio ka mirnoj luci.
Pokušali su Zemunci preko Novakovića i Jekovića da se vrate u meč, ali kada je Marojevićpogodio na asistenciju Đukanovića za 72:55 bilo je jasno da bodovi ostaju u Valjevu. Do kraja je domaćin uspeo i da trijumf učini ubedljivijim.
Valjevo, Hala spoprtova. Gledalaca: 400. Sudije: Jevtović, Mizdrak, Vesković
Metalac: Jelić 2, Turbić, Šarenac, Đukanović 18 (8 sk., indeks 28), Đekić 1, Krstović 13 (4 sk., 4 as.), A. Vasić 14 (5 as.), Marojević 12 (4 sk.), Čolović, Mikulić 8 (5 sk.), Kaplanović 17 (6 sk.), D. Vasić.
Mladost: Malbaša, Nešović 3, Babović 6 (4 sk.), Drašković 2, Malidžan 11 (5 sk., 6 as.), Novaković 13 (12 sk.), Đorđević 8, Brkić 4 (5 sk.), Stanković, Antonijević, Žao 4, Jeković 15 (5 sk).