(19:27  24:18  26:17  22:15)

08.Kolo KLS 25.11.2017. godine
METALAC vs BEOVUK   91:77 (19:27  24:18  26:17  22:15)

SIGURNA POBEDA

U još jednoj odličnoj košarkaškoj predstavi, Metalac je uspeo da zabeleži svoju šestu prvenstvenu pobedu pošto je sinoć u Valjevu porazio KKK Radnički iz Kragujevca rezultatom 91-77 (19-27, 24-18, 26-17, 22-15) u 8. kolu Košarkaške lige Srbije.
Krajnji rezultat nije prava slika događanja na terenu jer su Valjevci morali dobrano da se pomuče ne bi li savladali iskusan i vrlo dobar sastav Kragujevčana koji za divno čudo još nema nijednu pobedu. Bilo je dosta zebnje na tribinama valjevske hale sportova u vezi konačnog ishoda ove utakmice jer su gosti prikazanom igrom pretili do same završnice.
Mada je Metalac lepo počeo i već na startu poveo sa sedam poena razlike (15-8, 5. minut) zahvaljujući Krstoviću, dugo je trebalo Počekovim momcima da nađu odgovor na igru Radničkog koja se sastojala od kommbinacije odličnih rola Kljajevića u reketu do preciznih i dobro izrađenih šuteva za tri poena Beadera, Milosavljevića, Lalovića i Karadžića. S druge strane, pokretljivom i agresivnom odbranom na bekovima Metalca, Kusmukov tim je otupeo glavno oružje Metalca, brzu tranziciju i kontranapade. Veliki i stalno prisutni problemi u skoku i branjenju takozvanih pik-end-rol situacija kod Valjevaca, omogućili su gostima da prvu četvrtinu završe sa lepom prednošću koja je na startu drugog perioda bila čitavih deset poena (19-29, 11. minut). Odgovor je stigao preko sinoć odličnog Kaplanovića koji je donekle uspostavio ravnotežu u reketu i svojim poenima i skokovima doprineo da Metalac ode na odmor sa deficitom od samo dva poena.
Velikim požrtvovanjem Đukanovića, Metalac preuzima vođstvo na početku trećee četvrtine (49-47, 22. minut) što je kapitena domaćih koštalo problema sa ličnim greškama. Gosti su ponovo pokazali zube, i u 23. minutu su preko Kljajevića opet bili u plusu (51-55). Završnica ovog dela pripala je Metalcu koji je velikom borbenošću uspeo da vrati kontrolu rezultata i pored dosta nervoze u napadu i ishitrenih šuteva tako da je uz Vasićevu distribuciju lopti i Kaplanović rad u reketu, Metalac stigao na 69-62 na kraju treće četvrtine.
Preko Mikulića domaćin je u 31. minutu stigao do lepe prednosti (73-65) koja je samo minut kasnije bila minimalna (73-72) posle poena Kljajevića pod košem i Karadžića izvan linije 6.75. Ulaskom Đukanovića Metalac je zaigrao svoju igru u odbrani, mnogo agresivnije uz bolje preuzimanje u reketu, zaustavivši ofanzivni skok gostiju. Poenima vrlo dobrog Stamenića, domaćin je u 37. minutu poveo sa 83-75 i to je bio početak kraja Radničkog koji, što zbog umora, što zbog dobre igre u odbrani Metalca, više nije mogao da dođe do svoje igre.
Kaplanović je pružio izvanrednu partiju sa 22 poena i 10 skokova, Krstović je dodao 18, Vasić 14 uz 8 asistencija, Đukanović je upisao 13 poena, imao 5 skokova, 4 osvojene lopte i 3 asistencije, Stamenić je zabeležio 11 poena i 3 "krađe" a Mikulić je postigao 9 poena itd. Debitoivao je najzad Slavko Vraneš kome će trebati dosta rada da bude onaj stari.
Rajko Kljajević, nekadašnji igrač Metalca, bio je najefikasniji kod gostiju sa 20 poena , Beader je postigao 14, Milosavljević 13 i Lalović 11, itd.