(19:18  32:20  23:27  21:13)

11.Kolo KLS 08.12.2016. godine
METALAC vs SPARTAK 95:78 (19:18  32:20  23:27  21:13)

ULOVLJENI GOLUBOVI

Uspeli su košarkaši Metalca brzo da se oporave od neugodnog poraza u Novom Sadu i savladaju rivala iz vrha tabele. Činjenica da sa jedne stane nije nastupao Kaplanović, a sa drugeTanasković, nije pokvarila užitak gledalaca u Hali sportova jer je viđena dinamična utakmica sa dosta trčanja. Domaći su uglavnom diktirali tempo i uspešno odbili sve nalete protivnika, što je bilo dovoljno za osmu pobedu u prvenstvu.
Valjevci su se mučili u napadu na startu, rano imali i sedam poena zaostatka zahvaljujući raspoloženom Hristovu, međutim brzo preokrenuli situaciju na parketu. Tri rampe Vranešakrajem prvog perioda probudile su pulene Mihaila Počeka, a razlika je u drugom periodu neprestano rasla. Briljirao je razigrani Đukanović i uz pomoć Krstovića i Stamenića predvodio Valjevce do plus 17, 48:31.
Da se neće lako predati Subotičani su pokazali već u uvodnim minutima nastavka. Agresivnijom odbranom koju je pratila loša komunikacija domaćih takođe u defanzivi, trojkama Nikolića, Jovanovića i Pejića puleni Nenada Čanka su topili prednost i približili se na samo četiri poena zaostatka, 69:65.
Možda i prelomni momenat desio se u poslednjoj sekundi treće četvrtine kada je Krstović pogodio iz teške pozicije. Ovim potezom praktično je prekinut nalet „golubova“, a nakon zakucavanjaMikulića za 80:67 polovinom poslednjeg perioda domaći su meč mirno priveli kraju. U poslednjem napadu domaćih u listu strelaca upisao se i mladi Jelić.
Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 300. Sudije: Maričić, Pešić i Stefanović.
Metalac: Jelić 2, Stamenić 12, Đukanović 28 (7sk, 6ul, indeks 43), Đekić, Krstović
20 (8sk), A. Vasić 16 (6as), Marojević, Čolović, Mikulić 8, Milutinović, D. Vasić, Vraneš 7.
Spartak: Jovanović 10 (9sk), Hristov 21, S. Gazibegović 2, Nikolić 13 (7sk), Pejić 11, Lučić 11, Kojović, Sladoje 5, V. Gazibegović.