(25;20  21:24  14:28  16:35)

15.Kolo KLS 20.01.2017. godine
SLOGA vs METALAC  76:107 (25:20  21:24  14:28  16:35)

OSVOJENO KRALJEVO

Tradicija duga decenijama je konačno srušena, Metalac je uspeo da savlada Slogu u Kraljevu i prekine neugodan niz poraza u 2018. godini. Kao retko kada, obzirom na velike probleme Kraljevčana, tim iz Valjeva važio je za favorita, ali su taj epitet momci trenera Počeka opravdali tek u drugom poluvremenu.
Zahvaljući efikasnom Bogdanoviću kapitenu Đorđeviću Sloga je u prvom poluvremenu imala i osam poena prednosti, a tek u finišu druge četvrtine Valjevci su se probudili. Ipak, u prvih dvadeset minuta nijednom nisu vodili.
Sve je došlo na svoje mesto u trećoj četvrtini, koju su gosti otvorili serijom 11:3, preuzeli vođstvo, koje su, kako se ispostavilo, do kraja samo uvećavali. Ponovo je najveći teret podnela petorka: A. Vasić, Đukanović, Krstović, Mikulić, Kaplanović, a sva petorica imali su dvocifren košgeterski učinak.
Kraljevo, Nova hala sportova. Gledalaca: 500. Sudije: Vojinović, Sedlar, Kovačević.
Sloga: Marković 7 (7 sk), Bogdanović 20, Milošević 4, Vujović, Simeunović 16 (8 sk), Malešević, Glišović 4, Ranitović 7, Ilić 4, Đorđević 12 (15 as), Erak, Stefanović 3.
Metalac: Stamenić 5, Turbić, Đukanović 22 (9 sk), Đekić, Krstović 20, A. Vasić 16 (11 as), Marojević, Čolović 2, Mikulić 11 (8 sk), Kaplanović 28, D. Vasić 2, Vraneš.