(11;30  21:26  26:23  25:16)

16.Kolo KLS 26.01.2017. godine
METALAC vs TAMIŠ  83:95 (11:30  21:26  26:23  25:16)

POBEDA TAMIŠA

Prvu pobedu u Valjevu u istoriji međusobnih duela Tamiš je upisao u 16. kolu KLS, iskoristivši više nego bledo izdanje ekipe Mihaila Počeka. Gosti su od samog starta bili u dobrom ritmu, vešto koristili mnogobrojne propuste valjevskih košarkaša, pa su deveti trijumf u šampionatu praktično obezbedili već posle prva dva perioda. Metalac je ostao na deset pobeda, a ovo mu je šesti poraz, drugi uzastopni na domaćem terenu.
Očajna odbrana, inferiornost u skoku i brzopletost u napadu igrača Metalca glavni su utisci prvog dela igre. Šuterski raspoloženi tandem Smiljanić - Savić i centar Knežević bili su najzaslužniji što je Tamiš u poslednjem minutu prve četvrtine imao čak 21 poen prednosti (9:30), dok je u istom periodu u domaćem timu iz igre pogađao samo Krstović. Ništa se bitnije u igri nije promenilo ni u drugom periodu, pa je na velikom odmoru Tamiš imao ogromnih +24.
U nastavku susreta domaći su napadački uspeli da pronađu bolji ritam, međutim u ostalim segmentima nisu uspeli da pariraju razigranom protivniku. Lako su bekovi Pančevaca obilazili direktne čuvare, a sa par prodora i zakucavanja u trećoj četvrtini istakao se odlični Ilkić, a tamo gde je stao u prvom delu nastavio je u drugom iskusni Knežević.
Upravo povreda Kneževića krajem treće četvrtine usporila je pulene Bojana Jovičića, pa su Valjevci u poslednjem periodu prevashodno poenima spoljnih igrača Đukanovića i Vasića stigli na 13 poena zaostatka (71:84), međutim nije bilo snage za priključak i neizvesnu završnicu. RampaSavića nad Vranešom i trojka najvišeg igrača u oba tima bili su najzanimljiviji detalji do kraja duela.
Dvorana: „Hala sportova“, Gledalaca: 300. Sudije: Vojinović, Arsenijević, Pecelj.
Metalac: Jelić, Stamenić 11, Turbić, Đukanović 17, Krstović 10 (6sk), Vasić 23 (6as), Marojević, Čolović, Mikulić, Kaplanović 11, Vasić, Vraneš 6 (6sk).
Tamiš: Đorđević 7, Ilkić 17 (8as), Langurić, Kanjevac 2, Balović, Vitković 12 (7sk), Raičević 7, Smiljanić 16, Savić 11 (8sk), Knežević 20, Mitrović, Radenković 3.