17.Kolo KLS 02.02.2017. godine
BEOVUK 72 vs
METALAC  96:89 (20:23  27:21  26:23  23:22)

VUKOVI POKAZALI ZUBE

Košarkaši Metalca pretrpeli su drugi vezani poraz, a treći u poslednje četiri utakmice, pa je jasno da je valjevski tim u rezultatskoj krizi. Još jednom se ekipa Beovuka pokazala kao nezgodan rival za četu Mihaila Počeka, pa popularnu "Vukovi" sada imaju skor 3/1 u međusobnim duelima u poslednje sve sezone. Ovim porazom Metalac je dodatno zakomplikovao poziciju u borbi za Superligu, iako valjevski košarkaši i dalje sve drže u svojim rukama.
Reklo bi se da je za konačan ishod, nakon izjednačene prve, ključna bila druga čatvrtina u kojoj su Valjevci olako prokockali 11 poena viška. Vodio je Metalac nakon polaganja Krstovića 42:31, ali je raspoloženi Nerandžić iniciorao preokret domaćina koji je na veliki odmor otišao sa tri poena prednosti.
Iako su poetkom treće deonice imali prednost, doduše ne kao u prvom
poluvremenu, gosti su još jednom poklekli u finišu perioda, gde je Beovuk zahvaljujući poenima Maksimovića i Musićastvorio kapital od šest poena pred završnih deset minuta.
Veoma brzo Beovuk je u četvrtoj deonici pobegao na dvocifrenu razliku, a kada je Maksimovićpogodio trojku za 92:79 u 37. minutu bilo je jasno da bodovi ostaju u prestonici.
Beovuk: Marjanović 13 (6 sk), Musić 14 (4 sk, 6 as), Nerandžić 21 (16 sk), Lazarević, Vučićević 24 (4 sk, 6 as), Miculović, Milojević, Pavlović, Stiković, Grušanović, Vojinović 8 (5 sk), Maksimović 16.
Metalac: Krstović 14, A. Vasić 15 (7 as), Mikulić 2 (5 sk), Đukanović 23 (4 uk. lop.), Kaplanović 23 (9 sk), Jelić, Marojević, Stamenić 10 (4 uk. lop.), Čolović, Turbić 2, Milutinović, D. Vasić.