VESTI

Ubedljivi Čajetinci

KK Metalac Valjevo

Кošarkaši Metalca poraženi su od ekipe Zlatibora 88:76 (28:14, 24:22, 24:15, 12:25) u drugom kolu Кošarkaške lige Srbije. Gostujući tim od starta susreta nametnuo je svoj ritam i zasluženo stigao do druge ovosezonske pobede, a domaćinu ostaje da se što bolje pripremi za nastavak sezone i bar na papiru slabije rivale.

Već od starta videla se rešenost Čajetinaca da opravdaju ulogu favorita na prvom ovosezonskom gostovanju. Lakim poenima u reketu i iz kontranapada nakon agresivne odbrane nad spoljnim igračima Metalca prednost ekipe Strajina Nedovića za tili čas je bila dvocifrena, 17:5. Mnogo konfuzije u napadu Valjevaca protivnik je znalački koristio, pogađao iz svih pozicija, a jedino su Filips i Vudragović posle prodora prekidali dominaciju Zlatibora. U jednom momentu druge četvrtine na semaforu je stajalo čak 41:17, međutim pet vezanih poena Vudragovića u finišu dalo je nadu domaćima da mogu biti ravnopravni u nastavku.

I pored kratkog naleta fenomenalni Vujačić je uz pomoć Paunovića serijom poena sredinom trećeg kvartala praktično otklonio bilo kakvu dilemu vezanu za konačan ishod. Brojne izgubljene lopte Ikekea i Gambrela u potpunosti su poremetile napad domaćih pa je u jednom momentu na semaforu bilo i ubedljivih 74:47. I bivši igrač Metalca Brano Đukanović doprineo je novoj ubedljivoj pobedi, a sve što je domaćin uspeo je da ublaži drugi neuspeh.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Petar Vujačić sa 28 poena i sjajnim procentima šuta iz igre, dok su na drugoj strani Džeremaja Gambrel i Luka Vudragović ubacili po 20 koševa.

METALAC – ZLATIBOR 76:88  (14:28, 22:24, 15:24, 25:12)

Dvorana: Hala sportova. Gledalaca: 500.

METALAC: Okeke 8, Filips 16 (5as), Miličević, Rutešić 3, Mrgić 2, Gambrel 20, Marković 5, Pajić, Obradović, Grković 2, Lazić, Vudragović 20.

ZLATIBOR: Zahiragić 6, Paunović 9, Đorđević 3, Vujačić 28 (10-6 za tri), Glišić 9, Terzić, Đukanović 10, Matović, Smiljanić 5, Кovačević 5 (6sk), Joksimović 13 (6sk), Čorbić.